Zuckerberg o miliarderach: nikt nie powinien mieć tyle pieniędzy. Sam ma 69 mld dolarów

Mark Zuckerberg podzielił się swoją opinią na temat miliarderów podczas transmitowanej na żywo sesji Q&A z pracownikami Facebooka.
Mark Zuckerberg podzielił się swoją opinią na temat miliarderów podczas transmitowanej na żywo sesji Q&A z pracownikami Facebooka. Fot. Flickr.com/ JD Lasica / CC BY 2.0
Podczas transmitowanego na żywo spotkania z pracownikami Facebooka Mark Zuckerberg podzielił się dość nieoczekiwanym przemyśleniem: nikt nie powinien mieć tyle pieniędzy, co miliarderzy. Problem w tym, że sam ma majątek wyceniany na grube miliardy dolarów.


Zuckerberg poproszony został o skomentowanie wypowiedzi Berniego Sandersa, jednego z kandydatów do nominacji Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Sanders ma bowiem bardzo proste i krótkie przesłanie do miliarderów tego świata: w ogóle nie powinni istnieć. – Rozumiem jego punkt widzenia. Nie wiem, czy jestem w stanie podać konkretną kwotę, którą ktoś powinien posiadać, ale w pewnym sensie nikt nie powinien mieć aż tyle pieniędzy – stwierdził Zukcerberg, którego wypowiedź cytuje serwis CNBC.

Szefowi Facebooka oczywiście łatwo takie opinie wygłaszać: jego własny majątek wyceniany jest na 69 mld dolarów, co stanowi dosyć bezpieczną poduszkę finansową. On sam jest też jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie i raczej nie kwapi się do podzielenia tą władzą.

Wyciek nagrań z narady Facebooka
Transmisja spotkania z Zuckerbergiem jest reakcją na skandal sprzed kilku dni, kiedy to portal The Verge opublikował nagrania z dwóch lipcowych wewnętrznych spotkań z pracownikami firmy.

Zuckerberg zaatakował wówczas plany Elizabeth Warren, innej kandydatki do nominacji w wyborach prezydenckich, która głośno mówi o potrzebie odgórnego podziału firmy w celu "złamania monopolu" i "ochrony danych". Szef Facebooka stwierdził, że jeśli Warren zostanie prezydentem, skończy się to wojną w sądzie. – Na koniec dnia, jeśli ktoś spróbuje zagrozić czemuś tak egzystencjalnemu, wchodzisz na matę i walczysz – mówił.


Poproszony przez pracownika o odniesienie się do tych słów, Zuckerberg potwierdził, że opinii nie zmienił, ale zaapelował o to, żeby "spróbować nie antagonizować jej (Warren - red.) dalej".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)