Komercyjne loty w kosmos coraz bliżej. Boeing inwestuje w kosmiczną turystykę

Boeing inwestuje w Virgin Galactic Richarda Bransona, która planuje wysłać pierwszych turystów na Międzynarodową Stację Kosmiczną już w 2020 r.
Boeing inwestuje w Virgin Galactic Richarda Bransona, która planuje wysłać pierwszych turystów na Międzynarodową Stację Kosmiczną już w 2020 r. Fot. 123rf.com
Zaostrza się konkurencja na raczkującym rynku komercyjnych podróży kosmicznych. Boeing ogłosił właśnie, że zamierza zainwestować 20 mln dolarów w Virgin Galactic Richarda Bransona.


Kwota inwestycji amerykańskiego powietrznego giganta może i nie powala, ale najważniejsza jest tutaj informacja o nawiązaniu przez dwie firmy współpracy. Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem CNBC George Whitesides, szef Virgin Galactic, firma – która planuje wysłać w kosmos pierwszych kosmicznych turystów już w przyszłym roku – ma nadzieję wykorzystać bogate doświadczenie inżynierów Boeinga.

Celem bliższa współpraca firm
– 20 mln dolarów to nic w porównaniu z miliardem dolarów, które dotychczas zebrali – stwierdził w rozmowie z portalem Brian Schettler z Boeing HorizonX Ventures. – Chodzi raczej o umożliwienie większej współpracy pomiędzy firmami, aby mogły eksplorować przyszłość szybkiego transportu i komercyjnego dostępu do kosmosu.

Boeing planuje zainwestować poprzez swój fundusz HorizonX Ventures kiedy tylko Virgin Atlantic wejdzie na giełdę. To zaś ma dokonać się do końca tego roku, w ramach połączenia firmy Richarda Bransona z holdingiem inwestycyjnym Social Capital Hedosophia.


W cztery godziny z Londynu do Sydney
Inne firmy również usilnie pracują nad rozwiązaniami, dzięki którym mają powrócić komercyjne loty z prędkością naddźwiękową.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, brytyjska oraz australijska agencja kosmiczna chcą, żeby w latach 30. uruchomione zostało błyskawiczne połączenie pomiędzy obydwoma krajami. Dzięki naddźwiękowemu silnikowi SABRE tworzonemu przez brytyjską firmę Reaction Engines lot pomiędzy Londynem a Sydney mógłby trwać tylko cztery godziny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)