Jazda bez trzymanki. Po brexicie może zabraknąć papieru toaletowego

Bezumowny brexit, do którego pomimo zapewnień zdaje się zmierzać brytyjski premier Boris Johnson, może spowodować na Wyspach braki nawet papieru toaletowego.
Bezumowny brexit, do którego pomimo zapewnień zdaje się zmierzać brytyjski premier Boris Johnson, może spowodować na Wyspach braki nawet papieru toaletowego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W przypadku bezumownego brexitu Brytyjczykom może zabraknąć nawet najbardziej podstawowych produktów. Rząd Borisa Johnsona nie potrafi odpowiedzieć nawet na pytanie, na ile starczy zapasów papieru toaletowego.


Jak informuje portal Sky News, poseł z Walii Jonathan Edwards zadał rządowi brytyjskiemu pytanie o to, na ile starczy na Wyspach zapas... papieru toaletowego. Co jest jednak dość zaskakujące, nie doczekał się konkretnej odpowiedzi na swoje dość jednoznaczne pytanie.

Zamiast tego, członek gabinetu Simon Hart stwierdził, że rząd pracuje nad tym, żeby "jak najlepiej przygotować się" do płynnego przepływu towarów w razie bezumownego brexitu.

Zapasy nie są nieograniczone
Tymczasem, jak pisze serwis ITV, po zapytaniu walijskiego posła firma Essity, produkująca m.in. papier Velvet, poinformowała, że przygotowuje plany awaryjne na wypadek braku umowy, ale zapasy nie są "nieograniczone".

Braki mogą wystąpić zarówno z powodu dużych opóźnień na granicy, jak i wykupowania podstawowych produktów przez spanikowanych Brytyjczyków.

Brexit wywoła gigantyczny chaos
W opublikowanych przez rząd brytyjski dokumentach pod kryptonimem kryptonimem "Yellowhammer” opisane są negatywne dla Wielkiej Brytanii skutki wyjścia z UE bez porozumienia.

W dokumentach opisano m.in. scenariusz poważnych zakłóceń na trasie prowadzącej przez kanał La Manche – donosił The Guardian.

– Samochody ciężarowe mogą czekać do dwóch i pół dnia na przekroczenie kanału, a brytyjscy kierowcy mogą podlegać wzmożonej kontroli na granicy z UE. Spowodować to może duże zakłócenia w dostawach leków, paliwa i niektórych rodzajów świeżej żywności – poinformowano.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)