Superpszczoły są odporniejsze na choroby i pasożyty, bardziej wytrzymałe w niskich temperaturach oraz mniej wybredne w zapylaniu roślin uprawnych
Superpszczoły są odporniejsze na choroby i pasożyty, bardziej wytrzymałe w niskich temperaturach oraz mniej wybredne w zapylaniu roślin uprawnych Fot. 123rf.com
Reklama.
Odporna, silniejsza, mniej wybredna
Superpszczoła wyglądem nie odbiega od normalnej pszczoły. Różnica kryje się wewnątrz – superpszczoła ma wzmocniony układ odpornościowy, a także potrafi pracować w niższych temperaturach. Co więcej, zapyla również te rośliny uprawne, które wcześniej jej nie przyciągały.
Dobre zdrowie, wydajność i zmniejszone wymagania kulinarne zapewnia owadom specjalna, bogata w składniki odżywcze formuła, którą karmione są raz w tygodniu. Co się w niej znajduje? Wiadomo jedynie o dwóch składnikach – cukrze i wodzie. Reszta składu jest zastrzeżona. Twórcy formuły przekonują jednak, że jest stworzona z mieszanki roślin, jak czytamy w CNN.
Jak podaje Beeflow, wydajność superpszczół potwierdziły testy na farmie w Argentynie. Zbiory migdałów, jagód, jabłek i kiwi, dzięki owadom spożywającym wzmacniającą formułę, zwiększyły się o nawet 90 proc. W tym momencie superpszczoły testowane są również na farmach migdałów w Kalifornii.
W czerwcu Beeflow otrzymała na dalszy rozwój 3 miliony dol. Fundatorem była firma venture capital Ospraie Ag Science. Dzięki zdobytym pieniądzom start-up będzie mógł przenieść swoją działalność z Argentyny do Stanów Zjednoczonych.

Pszczela influencerka

Ciekawą akcją, zwracającą uwagę na problem coraz mniejszej populacji pszczół na świecie, jest pszczela influencerka na Instragramie, o której informowaliśmy w INNPoland.pl. Pszczoła jest znana jako B. lub bee_nfluencer. Modne zdjęcia z podróży i "codziennych" czynności owada szybko zyskały grono followersów.