TikTok stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji wśród młodych osób. Niektórych może więc zaskoczyć fakt, że aplikacja na niektóre z nich wprowadza ograniczenia. Na czym polegają zmiany? Jak informuje "Rzeczpospolita", niepełnoletni użytkownicy TikToka zostaną objęci limitem. Wyniesie 60 minut na dzień.
Dzięki temu osoby poniżej 18 roku życia mają zachować równowagę między spędzaniem czasu w świecie rzeczywistym i wirtualnym. O wprowadzaniu zmian opowiedział "Rzeczypospolitej" Jakub Olek, szef relacji z partnerami publicznymi na Europę Środkową i Wschodnią w TikToku.
Aktualizujemy narzędzia bezpieczeństwa, Zasady Społeczności i przydatne funkcje, aby stworzyć dla twórców i ich fanów miejsce do inspirującej rozrywki oraz eliminować wszelkie negatywne zjawiska.
TikTok chce w ten sposób edukować użytkowników oraz pomóc im w kontrolowaniu czasu spędzanego w aplikacji. Dzięki zmianom łatwiejsze stanie się dobieranie treści odpowiednich dla wieku użytkowników.
Nastolatkowie zapoznają się z nowościami w ciągu najbliższych kilku tygodni. Kiedy minie 60-minutowy limit, będą musieli podać hasło, by kontynuować przeglądanie. To nie wszystko. Na koniec tygodnia użytkownik otrzyma informację o tym, ile czasu łącznie spędził na TikToku.
Manager Komunikacji TikToka w Europie Środkowej Piotr Żaczko opowiedział "Rzeczypospolitej", czym się kierowali, planując wprowadzenie ograniczeń.
Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital.
Czytaj także: Świat nie ufa TikTokowi, a Polska? Rząd zdradził, czy będzie blokada
Osoby w wieku 13-15 lat będą miały domyślnie ustawione prywatne konta. (Przy czym 13 lat to wiek minimalny, by móc korzystać z TikToka). Wiadomości bezpośrednie będą dostępne dla tych, które mają co najmniej 16 lat. Streaming na żywo poprowadzą tylko 18-latkowie.
Funkcja Parowania rodziny pozwoli opiekunom:
Ostatnia zmiana dotyczy powiadomień push. Domyślnie:
Regulacja dotyczy zarówno urządzeń służbowych, jak i osobistych (o ile zainstalowano na nich aplikacje korporacyjne). Pisaliśmy o tym w innym artykule w INNPoland.
"Aby chronić dane Komisji i zwiększyć jej cyberbezpieczeństwo, zarząd korporacyjny KE (Komisji Europejskiej) podjął decyzję o zawieszeniu aplikacji TikTok na urządzeniach służbowych i osobistych zarejestrowanych w usługach Komisji" – czytamy w e-mailu do urzędników KE, do którego dotarł portal EURACTIV.
Usunięcie TikToka jest uzasadniane koniecznością ochrony danych oraz systemów KE przed potencjalnymi cyberzagrożeniami.
Czytaj także: https://innpoland.pl/188341,stany-zjednoczone-czy-ogranicza-tiktoka-usa