INNPoland_avatar

Robert Makłowicz z synami wchodzi w biznes. Będą sprzedawać dania gotowe

Konrad Bagiński

21 maja 2023, 10:09 · 3 minuty czytania
Robert Makłowicz, prawdopodobnie najbardziej uwielbiany krytyk kulinarny w Polsce, wchodzi w poważny biznes. Wraz ze swoimi dwoma synami będzie produkować i sprzedawać dania gotowe. Do tej pory udzielał swojego wizerunku różnym produktom, teraz chce je sam sprzedawać i produkować.


Robert Makłowicz z synami wchodzi w biznes. Będą sprzedawać dania gotowe

Konrad Bagiński
21 maja 2023, 10:09 • 1 minuta czytania
Robert Makłowicz, prawdopodobnie najbardziej uwielbiany krytyk kulinarny w Polsce, wchodzi w poważny biznes. Wraz ze swoimi dwoma synami będzie produkować i sprzedawać dania gotowe. Do tej pory udzielał swojego wizerunku różnym produktom, teraz chce je sam sprzedawać i produkować.
Robert Makłowicz założył z synami firmę, która zajmie się dystrybucją, a następnie również produkcją dań gotowych. Damian KLAMKA/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

– Chcemy pokazać, że jakościowe jedzenie wcale nie musi być drogie – mówi money.pl Mikołaj Makłowicz, wiceprezes firmy Makłowicz i Synowie. Portal przypomina, że na początku roku powstała firma pod nazwą Makłowicz i Synowie. Wiadomo, że zajmie się ona m.in. dystrybucją, a w przyszłości także produkcją dań gotowych.


Na początku firma ma importować i dystrybuować m.in. konserwy, dania gotowe, zupy i smarowidła. Wszystkie będą sprzedawane w Polsce pod marką Makłowicz i Synowie, nawet jeżeli będą pochodzić od różnych producentów.

Jak mówi w rozmowie z money.pl Mikołaj Makłowicz, firma nie wyprodukuje włoskiego makaronu czy oliwy, więc naturalnym jest fakt, że będzie sprzedawać pod swoją marką wyroby innych producentów z całego świata. Makłowiczowie nawiązali już współpracę z rodzinnymi firmami zagranicznymi. Na razie produkcją dań gotowych zajmą się zakłady Grupy Pamapol, która jest udziałowcem ich spółki.

– Oferowane przez nas dania gotowe będą jakością dorównywać daniom restauracyjnym. Dzięki temu chcemy pokazać Polakom, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o dania gotowe ze sklepu. Pamiętajmy jednak, że przeważającą część naszej oferty stanowią produkty do gotowania samemu. Nie mamy wątpliwości, że przypadną one do gustu wszystkim osobom, które lubią same eksperymentować w kuchni. Do tego zresztą będziemy zachęcać – zapowiada Makłowicz junior.

Pamapol "rusza w przygodę" z Makłowiczem

Na stronie Grupy Pamapol pojawił się też wpis zapowiadający współpracę. Jak czytamy, Pamapol rusza w "kulinarno–biznesową przygodę z Robertem Makłowiczem i jego rodziną".

"Jeden z najbardziej rozpoznawalnych krytyków kulinarnych i znawców jedzenia w Polsce od lat angażujący się w sektor spożywczy nie tylko na płaszczyźnie wizerunkowej, ale i biznesowej podpisał z Pamapol S.A. w imieniu swoim i Rodziny Makłowicz wstępną umowę współpracy" – podano w komunikacie.

Dalej czytamy, że nowy projekt jest dla Pamapolu ogromną szansą na rozwój i poszerzenie portfolio o kolejne kategorie branży spożywczej. Wstępne warunki współpracy zakładają stworzenie dedykowanej marki spożywczej jednoznacznie kojarzonej z Robertem Makłowiczem i jego rodziną.

W nowej spółce Pamapol będzie miał 60 proc. udziałów, a Propinquus 40 proc. Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, do czasu wybudowania własnego zakładu produkcyjnego spółka będzie wykorzystywała dotychczasowe zdolności produkcyjne, które ma Grupa Pamapol. Będzie też zlecała podprodukcję innym dostawcom.

Pamapol jest spółką dominującą w grupie, która prowadzi działalność w branży przetwórstwa mięsno-warzywnego. Oferuje produkty z kategorii dań gotowych, konserw mięsnych, pasztetów, zup gotowych oraz warzyw konserwowych, sprzedawanych zarówno w kanale tradycyjnym za pośrednictwem hurtowni, jak i w dużych sieciach handlowych.

Propinquus z kolei to spółka rodzinna, której wspólnikami są członkowie rodziny Roberta Makłowicza. To ona zarządza prawami do jego wizerunku.

Czytaj także: https://innpoland.pl/193916,kawiarnia-ojca-rydzyka-i-lux-veritatis-w-toruniu-ceny-zadziwiaja-zdjecia