Przystanek końcowy: miasto Vaasa, na północ od Helsinek. Z Polski dojedziemy do niego w 28 godzin, a trasa jest przedłużeniem linii dotychczas kursującej do Estonii.
Trasa linii N1205 startuje w Warszawie, możemy też rozpocząć podróż w Łomży i Suwałkach. Jak informuje przewoźnik w komunikacie prasowym, z Berlina, Bratysławy i Wiednia możliwe będą przejazdy z jedną przesiadką. Linia ta ułatwi też podróże wewnątrz Finlandii.
W cenie biletu jest przeprawa promem z Tallinna do Helsinek.
- Nasza siatka obejmuje już wszystkie kraje Unii Europejskiej w kontynentalnej części Europy – informuje w komunikacie prasowym André Schwämmlein, dyrektor generalny FlixBusa. – Poszerzając ofertę połączeń, realizujemy misję zapewniania podróży przystępnych cenowo i ekologicznych. Rewolucjonizujemy rynek, stawiając na wygodny transport zbiorowy na całym świecie.
W komunikacie dowiadujemy się, że Finlandia była ostatnim z państw Unii Europejskiej, do którego brakowało połączenia. W krajach Bałtyckich firma świętuje już swoją trzecią rocznicę.
W Polsce niedawno doczekaliśmy się uroczystego otwarcia tuneli pod Świną, łączącego w Świnoujściu wyspy Wolin i Uznam. Nie obyło się bez ciekawych wydarzeń i dużego zainteresowania.
Czytaj także: https://innpoland.pl/195767,otworzono-tunel-pod-swina-radosc-zaklocily-dwa-wydarzeniaPrzeprawa między nimi była dostępna wcześniej wyłącznie promem, co było sporą niedogodnością w sezonie turystycznym - kolejki do nich były kilometrowe. Otwarcie drogi pod Świną było wielką uroczystością, gromadzącą tłumy. Po raz pierwszy połączono Świnoujście z siecią polskich dróg. Ten dzień zostanie też zapamiętany za kilka wydarzeń.
Wizyta prezesa PiS-u okazała się okazją dla mieszkańców Świnoujścia, aby poruszyć pewien społeczny problem. Chodzi o dostęp do plaży na Warszowie. W kwietniu wojewoda zachodniopomorski, w reakcji na wojnę na Ukrainie, podjął decyzję, aby wyznaczyć strefę ochronną wokół świnoujskiego gazoportu.