INNPoland_avatar

Najczarniejszy "black week" jest w Polskiej Grupie Górniczej. Duża promocja na "czarne złoto"

Sebastian Luc-Lepianka

20 listopada 2023, 10:04 · 2 minuty czytania
Polska Grupa Górnicza (PGG) postanowiła zaskoczyć Polaków i oficjalnie zaoferowała promocję z okazji nadchodzącego Black Friday, czyli Black Weeks, która potrwa do 8 grudnia. To pierwsza taka akcja w historii.


Najczarniejszy "black week" jest w Polskiej Grupie Górniczej. Duża promocja na "czarne złoto"

Sebastian Luc-Lepianka
20 listopada 2023, 10:04 • 1 minuta czytania
Polska Grupa Górnicza (PGG) postanowiła zaskoczyć Polaków i oficjalnie zaoferowała promocję z okazji nadchodzącego Black Friday, czyli Black Weeks, która potrwa do 8 grudnia. To pierwsza taka akcja w historii.
Ile kosztuje tona węgla? Fot. Arkadiusz Ziolek/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

"Z okazji Black Weeks uruchomiony zostanie w e-sklepie specjalny kod promocyjny, którego wpisanie przy zakupie przez Internet obniży cenę węgla z PGG S.A. o kolejnych 200,- zł za każdą kupioną tonę" – czytamy na stronie PGG. Spółka zachęca też do nabywania węgla po obniżonych cenach. Jak dokładnie działa promocja?


Tańszy węgiel na Black Friday

"Sklep internetowy PGG S.A. po raz pierwszy w historii zdecydował się na udział w promocji z okazji Black Weeks" – informuje PGG. Promocja potrwa trzy tygodnie, od 20 listopada do 8 grudnia br.

W tym okresie, jeśli zakupimy tonę węgla w sklepie internetowym PGG S.A., możemy wpisać kod promocyjny o treści “PGG112023”, który spowoduje obniżenie regularnej ceny węgla o 200 złotych za tonę. Promocja Black Weeks obejmie wszystkie towary dostępne w e-sklepie PGG.  

Spółka informuje, że z punktu widzenia odbiorcy koszt transportu węgla z kopalni jest zerowy i wliczony w cenę zakupionego opału.

Ile kosztuje tona węgla?

Od 13 listopada 2023 roku PGG oferuje towary  w obniżonych cenach. 

"Z porównań rynkowych wynika, że obecne ceny węgla opałowego w PGG S.A. są nawet o kilkaset złotych niższe od cen w składach prywatnych (uwzględniając przy tym węgiel importowany). Ekogroszki workowane i oferowane luzem potaniały w PGG S.A. o 200,- zł/t. W przypadku sortymentu kostka z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270,- i 220,- zł/t. Pozostałe węgle grube są o 100,- zł/t tańsze niż dotychczas" – czytamy na stronie PGG.

Z kodem rabatowym można kupić tonę węgla w cenach 900-1070 złotych. Za ekogroszki w promocji na Black Week zapłacimy między 1100-1350 złotych. Ceny na składach najłatwiej sprawdzić korzystając z rządowego serwisu cieplo.gov.pl.

Sklep internetowy PGG uruchomiła w ubiegłym roku. Zamówiony węgiel można odebrać w jednym ze składów partnerskich PGG, u tzw. Kwalifikowanych Dostawców Węgla.

Sprzedaż węgla w Polsce

W wakacje spółka radziła, aby klienci kupowali opał zawczasu, aby uniknąć problemów z dostawami. Warto przy tym zauważyć, że wydobycie węgla w krajowych kopalniach systematycznie spada.

Jak pisaliśmy już w INNPoland.pl, wbrew zapowiedziom Jacka Sasina w ciągu ostatniego roku wydobycie węgla w Polsce nie zwiększyło się ani o jotę. Ba, poważnie spadło. W I połowie 2023 r. polskie kopalnie wyprodukowały prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż w porównywalnym okresie 2022 r., a sprzedaż węgla była mniejsza prawie o 6,4 mln ton – podała Agencja Rozwoju Przemysłu. W czerwcu miesięczna sprzedaż węgla była rekordowo niska.

Czytaj także: https://innpoland.pl/198319,pgg-uspokaja-wegla-nie-zabraknie-pojawia-sie-jednak-problem-z-dostawa