Można powiedzieć, że opóźnienia w PKP Intercity mają opóźnienia. Chodzi konkretnie o nowe funkcje w aplikacji mobilnej, które powinny być już dawno, a zostały wprowadzone dopiero teraz. Jak to wygląda?
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Wraz z 1 grudnia aplikacja PKP Intercity doczekała się ważnej aktualizacji. W nowej wersji dostaliśmy w końcu możliwość sprawdzenia, czy nasz pociąg ma opóźnienie.
Aktualizacja aplikacji PKP
Osoby regularnie podróżujące pociągami tej linii mogłyby w tym momencie skomentować, że po co to w aplikacji, skoro i tak można założyć, że opóźnienie będzie. Żarty jednak na bok. To kluczowa informacja dla podróżnych, teraz nareszcie dostępna dla nich pod ręką z poziomu smartfona.
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Od teraz Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia" i "Po ludzku o ekonomii" możesz oglądać TUTAJ.
Od grudnia apka informuje nas, że przesyłane dane pochodzą z PKP PLK. Powtarza znaną mantrę, że ewentualne opóźnienie i peron, z którego odjeżdża pociąg, mogą ulec zmianie. Warto więc upewnić się jeszcze na samym dworcu kolejowym, jaka jest ostateczna sytuacja.
W końcu ta funkcja zawitała na odpowiednim torze, z opóźnieniem prawie 9 lat - aplikacja zadebiutowała w 2015 roku.
Inne nowości w aplikacji Intercity
To nie koniec zmian. W nowej wersji programu zmieni się podgląd trasy - w czasie rzeczywistym będzie na naszym bilecie wyszarzać stacje, które pociąg zostawia za sobą. Ma też brać pod uwagę właśnie opóźnienia, zmieniając kolor mijanych stacji odpowiednio później.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
"Stworzenie dobrej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej było dla nas od dawna priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie wysoko rozwiniętych, zdalnych kanałów sprzedaży, dlatego nie ustajemy we wprowadzaniu udoskonaleń w tym obszarze. Inspirujemy się potrzebami pasażerów i staramy się do nich dostosować. Nowe funkcje to kolejny krok w tym procesie" – informuje Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.
Na stronie PKP czytamy także, że rozwijana jest również strona internetowa przeznaczona do zakupu biletów. Wprowadzony we wrześniu tego roku system e-IC 2.0 w wersji beta oferuje intuicyjną ścieżkę zakupową, odnowiony design i wiele funkcjonalności, które stają się już standardem w ofercie narodowego przewoźnika" – informuje spółka.
Co nam daje ten system? Możemy zaplanować podróż wraz z powrotem, dodać bilet do kalendarza, a platforma ma podpowiadać dla podróżnych ofertę dopasowaną do ich potrzeb oraz automatycznie sugerować najlepsze ulgi, sugerując sie podawanym wiekiem pasażera.
Zmiany do końca 2023 roku
Wraz z początkiem roku 2024 pewna grupa ludzi utraci zniżkę na przejazdy PKP. Ustawa covidowa z 2021 r. wprowadziła dodatkowe przywileje dla honorowych dawców krwi. Przepisy wskazują, że należy się dodatkowy dzień wolny po pobraniu krwi oraz zniżka na przejazdy pociągami PKP w wysokości 33 proc.