
Władze województwa zachodniopomorskiego poinformowały, że już za kilka miesięcy z lotniska w Goleniowie polecimy do Austrii. W nowej siatce połączeń od maja znajdą się loty do Grazu i Linzu.
Jeszcze przed tymi świętami Bożego Narodzenia linie Ryanair uruchomią dodatkowe loty do i z Wielkiej Brytanii. W efekcie łatwiej będzie dolecieć do Londynu i Liverpoolu (i oczywiście wrócić do Szczecina).
Warto też przypomnieć, że od 30 października, czyli wraz z rozpoczęciem zimowego rozkładu lotów linia WizzAir zwiększyła liczbę lotów na trasie Szczecin- Oslo Torp. Loty na tej trasie odbywają się 3 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, środę oraz piątek. Ceny biletów starują od 69 zł.
To niejedyne dobre informacje dla podróżników z Zachodniopomorskiego. O miesiąc szybciej, niż pierwotnie zakładano, wystartuje sezon wakacyjnych lotów czarterowych ze Szczecina do tureckiej Antalyi.
Po bardzo dobrym ubiegłorocznym sezonie, biuro podróży Coral Travel zdecydowało o rozpoczęciu sezonu wakacyjnego już 27 kwietnia. Dodatkowe loty na Riwierę Turecką odbędą się w soboty: 27 kwietnia oraz 4, 11 i 18 maja.
Władze lotniska podkreślają, że dzięki wcześniejszemu rozpoczęciu sezonu mieszkańcy naszego regionu po raz pierwszy w historii będą mogli zaplanować długi weekend majowy z gwarancją ciepłej i słonecznej pogody wprost z wylotem z podszczecińskiego portu.
W okresie od 3 czerwca do 25 października z wakacyjnych rejsów czarterowych skorzystała rekordowa liczba pasażerów, która wyniosła 38 215 osób i jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o prawie 60 proc.
Ustanowienie rekordu w liczbie obsłużonych pasażerów w ramach czarterów turystycznych nie byłoby możliwe gdyby nie zwiększenie oferty wylotów na Riwierę Turecką (do 5 lotów w tygodniu) oraz uruchomienie nowego kierunku do Burgas w Bułgarii.
Gdzie dolecimy ze Szczecina?
To dobre wiadomości dla szczecińskiego lotniska i turystów z zachodniej części Pomorza. Jak zauważa portal rynek-lotniczy.pl, port lotniczy Szczecin-Goleniów jest małym regionalnym lotniskiem, które z trudnością pozyskuje nowych przewoźników.
Głównym problemem dla szczecińskiego lotniska, zdaniem władz portu, jest bliskość lotniska w Berlinie, które drenuje "lokalny rynek". Port lotniczy Szczecin-Goleniów zakończył zeszły rok ze stratą netto w wysokości 10,7 mln złotych. Skumulowana strata za kilka ostatnich lat wynosi już ponad 66 mln złotych.
Zobacz także
Obecnie ze Szczecina można bezpośrednio polecieć LOT-em do Warszawy, Ryanairem do Dublina, Liverpoolu i Londynu oraz Norwegianem i Wizz Airem do Oslo.
Jak pisze rynek-lotniczy.pl, nawet jeśli połączenia lotnicze do Szczecina z Grazu i Linzu, będą czarterowe i realizowane raz w tygodniu, to dobitnie pokazują, że polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego zyskuje na popularności. W czasie tegorocznych wakacji Bałtykiem zachwycali się zarówno Czesi, jak i Niemcy, którzy wcześniej spędzali urlopy nad chorwackim Adriatykiem.