Wyjątkowa okazja lub cena dużo niższa od regularniej nie zawsze musi oznaczać, że mamy do czynienia usiłowaniem oszustwa. Warto jednak być czujnym i zweryfikować osobę lub podmiot, z którym chcemy dokonać transakcji.
Policja ostrzega przed świętami
Ostatnie dni przed wigilią i czas świątecznego obdarowywania prezentami to najgorętszy okres dla łowców promocji. W tym czasie oferty sprzedawców zaczynają się obniżać nawet o kilkadziesiąt procent.
Popularność tego okresu jest bardzo duża. To również czas dla oszustów, dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić przed utratą pieniędzy – czytamy na stronie opolskiej policji.
Rosnące zainteresowanie wśród Polaków dokonywanie zakupów online sprawia, że sieć stała się areną, na której przestępcy prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na to jak wyłudzić pieniądze od potencjalnych klientów. W związku z tym policjanci opublikowali listę działań, które mają zminimalizować liczbę oszukanych osób.
Jak nie dać się oszukać w sklepie?
Sporo zgłoszeń poszkodowanych przez przestępców osób dotyczy również przestępstw dokonanych podczas konwencjonalnych zakupów. Tutaj również policja podpowiada, jak nie paść ofiarą naciągaczy i bandytów.
W trakcie świątecznych zakupów, nie zapominajmy o podstawowych zasadach zdrowego rozsądku. Jeśli oferta wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa, może warto się zastanowić i dokładnie sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z oszustwem – apelują policjanci.
akupy w internecie, czyli sport narodowy Polaków
Jak informowaliśmy na łamach INNPoland Polacy lubią robić zakupy w sklepach online. Do takich wniosków można dojść czytając raport ExpertSender. Prawie 80 proc. naszych rodaków z dostępem do internetu robi w sieci zakupy.
31 proc. osób przyznało się, że wydaje na sprawunki online od 101 do 300 zł miesięcznie. Niewiele mniej, bo 28 proc. badanych, zadeklarowało sumy miesięcznych wydatków w granicach 301-500 zł.