Bierki to klasyczna gra, starsza niż wielu z nas się wydaje. Wymaga cierpliwości, pewnej ręki i oka do punktów. W dzisiejszej łamigłówce możecie przetestować tę ostatnią cechę.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Ach, patyki. Klasyka zabawek każdego dzieciństwa. W naszych rękach stają się mieczami, różdżkami czarodzieja czy oszczepem sportowca. Stanowią też świetną zabawkę dla wielu zwierzaków, a pewne gatunki bawią się nimi bez żadnej ingerencji człowieka. My możemy nimi nawet rysować czy obrazować różne sytuacje albo właśnie tworzyć łamigłówki i gry.
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Od teraz Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia" i "Po ludzku o ekonomii" możesz oglądać TUTAJ.
Matematyczna zagadka
W tym artykule nie możemy fizycznie dać wam kijków do układania (póki nie obejmie nas wszystkich rzeczywistość metaverse), ale zamiast tego proponujemy matematyczną zabawę. Możecie ją odtworzyć w domu z pomocą nawet zapałek.
Przed wami trzy sterty patyków. Dwie pierwsze mają przypisane do siebie właściwości, a na ich podstawie trzeba ustalić wartość trzeciej. Wartości są przypisane do patyków, ich rzędów? To musicie opracować sami.
Przypominamy obrazek poniżej. A rozwiązanie znajdziecie na końcu tekstu.
Rozwiązanie zagadki
Jaka jest więc odpowiedź na układankę z patyków? Używając matematyki i przykładając różne wartości do nich, można uzyskać wiele różnych kombinacji, ale my liczyliśmy przecięte linie w każdym układzie.
Więc prawidłowa odpowiedź brzmi: 4. I tak, to również liczba patyków w ostatnim kształcie, ale jeżeli to założymy, pozostałe wzory przestają się zgadzać, co może lekko zdezorientować.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Więcej zagadek
Jeśli macie ochotę jeszcze pogłówkować, zapraszamy do kolejnego matematycznego ćwiczenia.