Współcześnie możemy liczyć na wiele narzędzi pomagających nam w obliczeniach, ale w szkole trzeba było zdać się tylko na kartkę papieru i coś do pisania. Wtedy królowały działania pisemne na liczbach naturalnych, czyli działania pod kreską, którą możecie sobie z nami przypomnieć w tej łamigłówce.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Kto jeszcze z zadań matematycznych najbardziej wspomina wkuwanie takich rzeczy jak kolejność zadań, tabliczka mnożenia albo właśnie działania pisemne na liczbach naturalnych?
To może być trudniejsze, niż się wydaje. Mózg również potrzebuje ćwiczeń, aby nie utracić pewnych zdolności, dlatego warto poświęcić na przerwach lub w trakcie dojazdów do pracy chwilę na mentalne rozciąganie się. Odkurzenie sobie starych reguł i metod nauki pozwala dostarczyć zaskakujący zastrzyk dopaminy.
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia", "Po ludzku o ekonomii" i "Koszyka Bagińskiego" możesz oglądać TUTAJ.
Matematyczna zagadka pod kreską
W dzisiejszej zagadce musicie wypełnić puste pola, aby stworzyć funkcjonalne równanie pod kreską. A żeby nie było za łatwo, trzeba przy tym przestrzegać trzech reguł:
możecie wykorzystać jedynie cyfry 1-9.
żadna cyfra nie może się powtarzać.
musicie zdążyć w mniej niż 10 minut.
Gotowi? Oto wasze równanie do uzupełnienia, a prawidłową odpowiedź jak zwykle znajdziecie poniżej:
? ?
*?
—
??
+??
—
??
Czyli w normalnym zapisie zadanie wygląda tak: (?? * ?) + ?? = ??
Rozwiązanie zagadki
W 10 minut można stworzyć wiele kombinacji cyfr. Prawidłowe rozwiązanie, tak, aby żadna z cyfr się nie powtarzała, powinno wyglądać następująco:
17
*4
—
68
+25
—
93
Czyli: (17*4) + 25 = 93
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Więcej zagadek
Jeśli macie ochotę jeszcze pogłówkować, zapraszamy do kolejnego matematycznego ćwiczenia.