Najsłynniejsze klocki świata będą robione z trzciny. Nie zaboli po nadepnięciu?

Konrad Bagiński
Zaboli tak samo, ale będzie dużo mniej bolesne dla środowiska naturalnego – zapewnia Lego. Po raz pierwszy w historii firma zaczyna produkować swoje klocki z materiałów odnawialnych. Konkretnie z trzciny cukrowej.
Klocki Lego będą produkowane z trzciny cukrowej. Ale na pierwszy rzut oka nie odróżnisz ich od tradycyjnych mat. prasowe
Duńczycy wydali na ten cel grube pieniądze – do tej pory 155 mln euro. Efektem są klocki, których na pierwszy rzut oka nie rozpoznamy od tradycyjnych.

Od razu nasuwają się pytania: czy będą słodkie, czy rozpuszczą się w wodzie? Nic z tych rzeczy, są identyczne, przeszły te same testy bezpieczeństwa, mają taką samą barwę i wytrzymałość.

Nowe klocki będą po prostu produkowane z polietylenu wytwarzanego z ekologicznych plantacji trzciny cukrowej. Na początek Lego będzie z tego materiału robić liście, krzaki i drzewa, ale stopniowo elementów będzie coraz więcej.


Według TVN24BiS.pl, do 2030 roku wszystkie klocki Lego mają powstawać z materiałów odnawialnych a firma nie będzie wytwarzała śmieci. Plan ambitny.

Nowe klocki nie są niestety biodegradowalne, ale przedstawiciele firmy przytomnie zauważają, że klocki bardzo trudno popsuć i przechodzą z pokolenia na pokolenie, są rzadko wyrzucane. Ba, nowo produkowane idealnie pasują do pierwszych, jakie zeszły z taśm produkcyjnych w 1958 roku.

Warto przypomnieć, że klocki nie służą tylko do zabawy, ale i rozwiązywania zawiłych zagadek biznesowych.