Wszystko, czego potrzebujesz do wideokonferencji. Program, z którego chętnie korzystają małe firmy
Ostatnie wydarzenia uświadomiły wielu przedsiębiorcom na całym świecie jedno – przyszłość biznesu leży w modelu home office. Jeszcze przed globalną kwarantanną liczne firmy funkcjonowały w trybie pracy zdalnej lub nosiły się z zamiarem jej wprowadzenia. Niedawny kryzys zdrowotny tylko więc przyspieszył to, co i tak czekało za horyzontem.
Do urzeczywistnienia tej wizji potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrej woli przedsiębiorców. Klucz do przejścia z trybu pracy stacjonarnej na zdalną tkwi oczywiście w technologii. Szybkiej, bezpiecznej i sprawnej na tyle, by pracownicy mogli zarówno "dowozić" na czas projekty, jak i pozostawać ze sobą w kontakcie, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają.
Nowoczesne technologie do komunikacji rozwiewają obawy o to, że bazująca na pracy zdalnej firma "rozleci się", ponieważ nie spełnia ona warunków do budowania w zespole silnych relacji. A to one w dużym stopniu decydują dziś o sukcesie jakiegokolwiek przedsięwzięcia. Firmy, które chcą pogodzić wygodę swoich pracowników z możliwością zdalnej konsultacji i integracji, nie powinny więc oszczędzać na platformach przeznaczonych do prowadzenia spotkań online.
Każda platforma do wideokonferencji wymaga z jednej strony sprzętu komputerowego, z drugiej dedykowanego oprogramowania, które połączy ze sobą wszystkie urządzenia i umożliwi ich użytkownikom grupową komunikację. Jak to sprawdza się w praktyce, można przekonać się, sięgając po takie rozwiązania dla biznesu jak Cisco Webex Meetings
Cisco Webex Meetings wykorzystuje nowoczesne funkcje konferencji audio i wideo, umożliwiając udostępnianie dźwięku, filmów i treści w ramach chmury•Materiały prasowe / Cisco
Do korzystania ze wszystkich funkcjonalności Webex Meetings pracownicy potrzebują jedynie przeglądarki internetowej w komputerze, telefonu komórkowego lub innego urządzenia video z zainstalowaną aplikacją do prowadzenia rozmów online. To wystarczy, by dołączyć i wziąć udział w dowolnym spotkaniu, wydarzeniu lub szkoleniu organizowanym za pośrednictwem wspomagającej pracę zdalną platformy.
W aplikacji wirtualne spotkania można rozpoczynać w dowolnym momencie lub planować je z wyprzedzeniem. Szybkie dołączanie do sieciowych konferencji umożliwia pracownikom kalendarz lub konfigurowalny widżet. Każde spotkanie online można nagrać, a następnie odtworzyć bezpośrednio z aplikacji, co przydaje się zwłaszcza w przypadku prezentacji, sesji szkoleniowych czy innych materiałów o charakterze informacyjno-edukacyjnym.
Nic tak nie zniechęca do zdalnych spotkań, jak niewyraźny obraz rozmówców, urywający się dźwięk lub irytujący pogłos. Dzięki integracji z globalnymi centrami danych platforma Webex Meetings zapewnia szybką i wysokiej jakości transmisję video. Wbudowany w urządzenia inteligentny mechanizm wykrywa zaś zakłócenia powodowane przez dźwięki w tle. W rezultacie nie trzeba przerywać spotkania, aby pozbyć się przeszkadzającego szumu.
Twórcy Cisco Webex Meetings położyli duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa. Za prowadzenie bezpiecznych spotkań sieciowych w chmurze odpowiadają wbudowane wielowarstwowe zabezpieczenia. Organizator wideokonferencji może zamknąć wirtualny pokój, śledzić na bieżąco toczoną w nim dyskusje i zabezpieczyć ją przed dostępem niepowołanych osób.
O tym, że atuty platformy to nie marketingowe frazesy, świadczą najlepiej liczby. Co miesiąc aplikacja Cisco Webex Meetings zapewnia platformę dla spotkań trwających łącznie 25 mld minut. Już ponad 500 mln użytkowników korzysta miesięcznie z tego oprogramowania, aby współpracować i szybciej realizować projekty na odległość. Rozwiązaniem do spotkań online posiłkuje się już blisko 30 mln urządzeń mobilnych oraz 1,5 mln urządzeń wykorzystywanych w salach konferencyjnych.
Nic więc dziwnego, że w najnowszym raporcie Gartner Magic Quadrant 2019, opublikowanym przez czołową amerykańską firmę analityczno-badawczą na świecie, uznano Cisco za lidera rozwiązań ułatwiających zdalne spotkania. Aby dołączyć do użytkowników popularnego programu do spotkań online, należy wykupić licencję oraz założyć konto. Narzędzie do wideokonferencji jest też dostępne w wersji bezpłatnej, która posiada jednak ograniczone funkcjonalności.
Artykuł powstał we współpracy z Cisco