Wreszcie ktoś wpadł na przydatny pomysł. Oto maseczka i oczyszczacz powietrza w jednym

Grzegorz Koper
LG PuriCare Wearable ma stanowić odpowiedź na potrzeby czasu pandemii. To przenośny oczyszczacz powietrza, który spełnia wszystkie funkcje maseczki.
Czy połączenie maski i oczyszczacza powietrza zrewolucjonizuje rynek? Fot. materiały prasowe LG
Dotychczas południowokoreańska firma brylowała w czołówce producentów oczyszczaczy powietrza. Teraz inżynierowie giganta z Seulu poszli o krok dalej i postanowił połączyć oczyszczacz z maseczką. Liczymy, że to będzie ostateczne rozwiązanie kłopotu z wilgotnieniem maseczek, ich ciągłą wymianą i potrzebą zaopatrywania się w nowe sztuki.

Wedle informacji prasowej producenta, oczyszczasz LG PuriCare Wearable zaopatrzony jest w dwa filtry Hepa H13 i dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy. Wbudowany sensor ma wykrywać objętość i częstość oddechu, dzięki czemu wentylatory dostosują swoją pracę do użytkownika.


LG zapewnia, że kształt maski pozwoli na noszenie jej nawet godzinami. A sam produkt ściśle przylega do twarzy, dzięki czemu minimalizuje ryzyko dostania się powietrza w okolicach nosa i brody. Urządzenie będzie czerpało energię z lekkich baterii o pojemności 820mAh, które pozwolą na działanie oczyszczacza od 2 do 8 godzin, w zależności od wybranego trybu. Zestaw będzie tworzyć też ładowarka z ledową lampą UV, która ma zabijać zarazki.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie urządzenie będzie dostępne w sprzedaży, ani ile wyniesie jego cena. Więcej informacji poznamy na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Czekamy z niecierpliwością, bo futurystyczny wygląd urządzenia przypadł nam do gustu. Wreszcie na ulicach będzie się można poczuć jak w świecie przyszłości.

Tradycyjne sposoby

W oczekiwaniu na technologiczną nowinkę, przypominamy, że w INNPoland pisaliśmy, że na łamach ACS Nano naukowcy dowiedli, że skuteczną barierą dla cząsteczek wirusa może być maska uszyta z bawełny połączonej z naturalnym jedwabiem lub szyfonem. Warunek jest tylko jeden: musi być dobrze dopasowana.

Zaprezentowaliśmy też wyniki badań naukowców z Duke University. Za pomocą lasera sprawdzili skuteczność 14 różnych maseczek lub innych osłon twarzy (jak na przykład bawełniane bandany), co opisywał Sciencealert.com.