Nasi inżynierowie mogliby budować latające samochody. Ale woleli skonstruować Bimbromixa
Sam posiadam takiego robota kuchennego w domu, ale do głowy by mi nie przyszło, że wykorzystuje go poniżej pełnego potencjału. Zamiast robić koktajle, może mógłbym pędzić berbeluchę, dzięki elementom drukowanym 3D? Czy jest to jednak legalne?
Bimbromixy są legalne, bimber nie
Na początek przypominamy, że produkcja alkoholu etylowego na użytek własny jest niedopuszczalna. Nawet za niewielkie ilości podlega karze do roku pozbawienia wolności, a przy większych ilościach samogonu w celach sprzedaży, do dwóch lat pozbawienia wolności.
Do spożycia alkoholu nikogo zresztą nie namawiamy, jego konsumpcja jest szkodliwa, prowadzi do licznych chorób i uzależnień.
Posiadanie aparatury do wyrobu alkoholu nie jest jednak zabronione i do tej kategorii wpisują się drukowane w 3D nakładki na roboty kuchenne. Wcześniej takiej "fanowskiej" funkcji doczekał się Thermomix, teraz przyszła pora na Lidlomix.
Kto wymyślił bimbromix?
Sam o sobie nicek_ pisze, że jest programistą i majsterkowiczem. Nie przepada za marnowaniem czasu na sen. Na jego profilach społecznościowych widać nagrania z urządzeniami jego autorstwa. Chwalił się też odpalaniem gry Doom na Flipperze Zero, wielofunkcyjnym narzędziu do elektroniki.
Na swoich social mediach pokazuje, co składa się na modyfikację. Produkt był w jego sklepie za 129,99 złotych. Był, bo w chwili publikacji tego tekstu nie jest dostępny. W tym samym miejscu można było też zakupić nakładkę bimbrowniczą na Thermomix.
Na zestaw składa się:
- 1 szt zatyczki wraz z nakrętką
- 1 szt redukcji do kranu
- 1 szt stojak do chłodnicy
Autor zaznacza na stronie produktu, że potrzebna jest jeszcze chłodnica.
Ograniczanie spożycia alkoholu
Pędzenie alkoholu w domowym zaciszu jest nielegalne. W Polsce rozwija się akcja, w ramach której pewne miasta w kraju wprowadzają ograniczenie spożycia alkoholu w określonych godzinach. O sprawie pisał Konrad Bagiński.
Jak czytamy na stronie internetowej krakowskiego magistratu, uchwała Rady Miasta wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2023 r. Oznacza to, że od tego momentu we wszystkich dzielnicach Krakowa o północy do godz. 5:30 będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Mowa zatem o sklepach spożywczych, supermarketach, hipermarketach, stacjach benzynowych, w sklepach monopolowych, sklepach z produktami specjalistycznymi, np. winiarskich, domach handlowych, sklepach dyskontowych, punktach sprzedaży detalicznej przy hurtowniach.