O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Prosty sposób, by uciec przed galopującym ZUS-em dla przedsiębiorców

Jeden z oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Jeden z oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta
W 2017 roku ZUS po raz kolejny podniósł składki za prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Czy nie jest to dobry moment by w końcu uświadomić sobie, że w tej kwestii nieprędko będzie tu lepiej i zdecydować się na przeniesienie działalności gospodarczej do bardzo przyjaznej pod tym względem Wielkiej Brytanii?


Początek nowego roku kalendarzowego to trudny czas dla polskich przedsiębiorców, którzy “tradycyjnie” dowiadują się o kolejnej podwyżce składek ZUS. W 2017 roku obciążenie z tego tytułu wzrosło o kolejne 5% (612 zł w skali roku). Oznacza to, że miesięczna opłata za “pełny ZUS” wynosi już 1172,56 zł. Początkujący przedsiębiorcy płacący składki na preferencyjnych warunkach (dwa pierwsze lata działalności) również odczują pięcioprocentowy wzrost opłat, które wynoszą obecnie 487,90 zł miesięcznie.


Mimo wielu szumnych zapowiedzi z ust polityków wciąż trudno wierzyć, że w nadchodzących latach coś ulegnie zmianie a wzrost opłat za prowadzenie firmy w Polsce w kolejnych latach wyhamuje. Czy mamy zatem logiczną alternatywę, która pozwoli nam ratować się przed pazernością rodzimego systemu podatkowego? Tak. Tą alternatywą może być przeniesienie działalności gospodarczej do Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić, że mimo zapowiedzi wyjścia tego kraju ze struktur Unii Europejskiej, takie działanie pozostaje całkowicie legalne i bezpieczne. Wystarczy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy pomagającej rejestrować Polakom firmy w UK.


Jak wygląda porównanie kosztów prowadzenia firmy w Polsce i w Wielkiej Brytanii? Różnica jest kolosalna. Na początek wystarczy wymienić fakt, że w UK możesz obracać kapitałem swojej firmy przez 1 rok i 9 miesięcy nie ponosząc z tytułu absolutnie żadnych opłat (!). Nie trzeba dodawać, że w przypadku rodzimego ZUS-u, świeżo upieczony przedsiębiorca musi odprowadzać składki emerytalną oraz zdrowotną już od pierwszego miesiąca prowadzenia firmy. Nawet jeśli nie generuje jeszcze żadnych przychodów a jego biznes wchodzi dopiero w fazę osiągania pierwszych zysków.


Składki. Wspomnieliśmy już o miesięcznej opłacie sięgającej niemal 1200 zł w przypadku normalnego ZUS-u. A co jeśli idzie nam chwilowo gorzej a nasze miesięczne przychody sięgają powiedzmy 2000-3000 zł? W ten sposób nasze zarobki potrafią spaść nawet poniżej najniższej krajowej. Doprawdy, świetny sposób “nagradzania” najbardziej samodzielnych obywateli przez państwo. W UK za miesięczny ZUS zapłacimy raptem 11£ a więc około 55 zł miesięcznie przy dużo wyższym poziomie zarobków. Żeby porównanie było jeszcze bardziej uderzające - przez 12 miesięcy prowadzenia firmy w UK zapłacimy fiskusowi mniej niż za jeden miesiąc “pełnych” składek w Polsce!.

Jeśli wciąż mało nam porównań - ZUS w Polsce płacimy zawsze natomiast Wielkiej Brytanii tylko wtedy, gdy nasz roczny dochód przekracza 5965 funtów a więc około 30 tysięcy złotych. Gdy przychody są mniejsze, nie płacimy nic.

Głośno było ostatnio o ustawie, która podniosła w Polsce kwotę wolną od podatku do 6600 zł. W porównaniu do Wielkiej Brytanii to udogodnienie wciąż wygląda nader skromnie. W przypadku UK, kwota wolna od podatku to 11 tysięcy funtów a więc około 55 tysięcy złotych. Oznacza to więc, że zarabiając nieco mniej w skali roku nie zapłacimy żadnego podatku z tego tytułu.

Co zatem odciąga wielu polskich przedsiębiorców od rejestracji firmy w UK, mimo, że wszystkie racjonalne przesłanki do tego skłaniają? Zapewne jest to strach, że ZUS ukara nas za taką niesubordynację. Firma Admiral Tax ma jednak wieloletnie doświadczenie oraz zestaw narzędzi, które zagwarantują, że twoja podatkowa “przeprowadzka” na Wyspy będzie bezpieczna oraz przyjemna zarówno dla Ciebie jak i w szczególności twojego portfela.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.