Yahoo na sprzedaż? Firma ma kłopoty i pozbywa się... wyszukiwarki internetowej

Yahoo od dłuższego czasu znajduje się w tarapatach finansowych.
Yahoo od dłuższego czasu znajduje się w tarapatach finansowych. Fot. Markus Spiering / CC BY-NC-ND 2.0 / flickr.com/photos/spierisf/8653855356
Yahoo ogłosiło w piątek, że wystawia na sprzedaż główne elementy swojego biznesu. Kupić będzie można zatem wyszukiwarkę internetową, skrzynkę pocztową i stronę z informacjami. I pomyśleć, że kiedyś Yahoo! konkurowało z Google.

Firma od dłuższego czasu ma problemy finansowe. Obecny ruch ma uspokoić inwestorów, ale eksperci zaznaczają, że może to nie wystarczyć. Sprzedaż miałaby zapobiec walce między akcjonariuszami.

Jednak niedawno ceny akcji Yahoo podskoczyły. Wydarzyło się to po tym, gdy firma ogłosiła, że formuje komitet niezależnych dyrektorów, który ma szukać alternatywnych dróg rozwoju dla marki.

Inwestorzy od zeszłego roku sugerowali sprzedaż strony i wyszukiwarki. Marissa Mayer, prezes firmy od trzech lat bezskutecznie starała się poprawić sytuację Yahoo. Nie pomogło skoncentrowanie się na aplikacjach mobilnych i większy nacisk na zwiększenie zysków z reklam.

Prezes Yahoo, Marissa Mayer, nie ma ostatnio powodów do zadowolenia. W raporcie, który został przesłany do zarządu giganta z USA, obarczono ją winą za kryzysową sytuację Yahoo i zasugerowano, że dla dobra tej firmy powinno się ją zwolnić w trybie natychmiastowym. Autorem miażdżącego dla Marissy Mayer raportu jest Eric Jackson, menadżer z funduszu hedgingowego SpringOwl. Według niego za jej kadencji Yahoo w ostatnich trzech latach wyrzuciło w błoto 3 mld dolarów, dokonując przejęć licznych spółek, który okazały się zupełnie nietrafionymi inwestycjami.

Źródło: Business Insider
Trwa ładowanie komentarzy...