Meble z Polski od dawna podbijają świat. Teraz ich produkcja dzięki wynalazcy z Tomaszowa będzie jeszcze łatwiejsza

Twórcą innowacyjnej w branży meblarskiej wiertarki ATUT, jest wynalazca Krzysztof Brzeziński z Tomaszowa Mazowieckiego.
Twórcą innowacyjnej w branży meblarskiej wiertarki ATUT, jest wynalazca Krzysztof Brzeziński z Tomaszowa Mazowieckiego. Youtube/Portal branży Drzewnej technologia drewna/http://skroc.pl/513bd
Wyroby polskich producentów mebli od lat cieszą się uznaniem konsumentów za granicą – nasz kraj jest ich czwartym eksporterem na świecie. Teraz także wynalazek Krzysztofa Brzezińskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, który wspólnie z żoną prowadzi firmę K & K, może zrewolucjonizować produkcję w tej branży. To wiertarka ATUT, która jak zapewnia jej twórca, jest ekonomicznym i technologicznym asem w rękawie – zwłaszcza dla małych przedsiębiorców.

Innowacyjność to genialna prostota
Krzysztof Brzeziński od ponad 20 lat jest związany z branżą meblarską. Przy projektowaniu wymyślonego przez siebie wynalazku wykorzystał własne doświadczenia związane z produkcją mebli, gdzie jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie wywiercenie otworów, których rozmiary i kształt są często bardzo różne. Oznacza to, że do ich powstania trzeba użyć kilku maszyn. Jest to szczególnie dotkliwe dla małych producentów, ponieważ wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów finansowych. Zmienić ma to wiertarka ATUT, która pozwala zastąpić pozostałe urządzenia.

Jak wyjaśnia Krzysztof Brzeziński, tajemnica sukcesu wiertarki z Tomaszowa Mazowieckiego tkwi w genialnej prostocie jej konstrukcji. Innowacyjność wynalazku polega na umieszczeniu go w prostopadłościennej obudowie. Dzięki temu operator może szybko i precyzyjnie zmieniać pozycję wiertła w stosunku do obrabianego materiału. Tak, jak na poniższym filmie.
Szybkie i proste wiercenie za kilkaset złotych
ATUT umożliwia wykonywanie wielokrotnych wierceń pod dowolnym kątem niemal w przypadku 90 proc. rodzajów otworów związanych z produkcją mebli – m. in. przy montażu okuć. Wiertarka jest także prosta w obsłudze. Jak zapewnia Krzysztof Brzeziński, jej operatorem może być nawet niewykfalifikowany pracownik. Co więcej, urządzenie nie wymaga instalacji dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu przedsiębiorca może znacznie obniżyć koszty produkcji.

Wiertarkę dzięki małym rozmiarom można zainstalować w niemal każdym zakładzie produkcyjnym. Urządzenie posiada około 200 milimetrów długości, 70,5 milimetrów wysokości oraz 64 milimetry szerokości. ATUT umożliwia również znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej w firmie. Jak tłumaczy Krzysztof Brzeziński, za pomocą jego wynalazku można wywiercić 45 otworów przy wykorzystaniu mocy 4,5 kilowatów. Tymczasem obecnie dostępne na rynku maszyny, do wytworzenia kilku szczelin, potrzebują kilkudziesięciu kilowatów.
ATUT został przez Krzysztofa Brzezińskiego opatentowany. Wiertarka zdobyła także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich DREMA 2015 dla najlepszego wynalazku. Wynalazca z Tomaszowa Mazowieckiego wykorzystywał już prototyp urządzenia m. in. w swoim zakładzie. Teraz zamierza wprowadzić produkt na rynek. Jego cena wraz z zestawem, który ma umożliwić wykonanie niemal wszelkiego rodzaju wierceń związanych z produkcją mebli, ma wynosić kilkaset złotych.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...