Od skali cynizmu aż bolą zęby. McDonald's sięgnął po klientelę, która do tej pory omijała go z daleka

Jedna z krakowskich restauracji McDonald's
Jedna z krakowskich restauracji McDonald's Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta
Dla tej grupy smakoszy McDonald's był do tej pory ucieleśnieniem wszelkiego zła. Dwa kawałki wołowiny serwowane w Big Macu przyprawiały ją o dreszcze.

Od kilku lat firma próbuje jednak przekonać do siebie wegetarian i uruchamia kolejne bezmięsne projekty. Najnowszy z nich to bezmięsny burger, który będzie podawany w restauracji w fińskim Tampere.

Burger o wymownej nazwie McVegan pojawił się w menu w zeszłym tygodniu. Co znajdziemy w środku? Sojowy kotlet, pomidor, sałatę, ogórka i sos McFest – a wszystko to w specjalnej wegańskiej bułce i w zestawie z wegańskimi frytkami.

Amerykanie chcą zbadać, jak klienci zareagują na taką nowość. Testy mają potrwać do 21 listopada, potem sieć zadecyduje, co zrobić dalej z tym projektem. Dyrektor marketingu fińskiego oddziału McDonald's - Christoffer Rönnblad zapewnia, że w przypadku przychylnych recenzji kanapka na stałe zagości na miejscowym rynku. A jeśli wegański burger okaże się sukcesem, firma wprowadzi go do swoich restauracji na całym świecie, również w Polsce.

Nie wszyscy są jednak pozytywnie nastawieni do tej inicjatywy. – To chyba najbardziej cyniczny pomysł tej firmy. Nie wiem czy znajdą się weganie, którzy "przymkną" oko na to, co się dzieje z ludźmi i zwierzętami w McDonald's – skomentował jeden z internautów.
Amerykański fast-food już wcześniej testował możliwość wprowadzenia wegetariańskiego menu. W ubiegłym roku sieć zaczęła serwować kanapki z sojowego kotleta, marchewki i groszku w Singapurze.W 2012 roku McDonald's zapowiadał natomiast otwarcie całej wegetariańskiej restauracji w Indiach.

Było to związane z faktem, że dla Hindusów krowa jest świętym zwierzęciem. Takie pojedyncze inicjatywy nie przełożyły się jednak na generalną politykę firmy, dla której bezmięsne burgery wciąż pozostają wyjątkiem. Może tym razem będzie inaczej?

źródło: RMF
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.