Kandydaci, którzy chcieliby dołączyć do grupy, mogą składać swoje CV do 27 lutego. Po tym, jak eksperci wskazali, że niezbędna jest 19. specjalizacja, nowy zespół ma opracować szczegóły dotyczące tego projektu.
Dotychczas nad ITK pracowała nieformalna Grupa Robocza do spraw przemysłów kultury i kreatywnych, powstała we współpracy Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzyli ją przedstawiciele biznesu, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu.
Efektem prac ekspertów jest wskazanie potrzeby powstania dodatkowej 19 krajowej inteligentnej specjalizacji ITK. Ma objąć takie dziedziny jak gry komputerowe, multimedia oraz wzornictwo przemysłowe. Projekty realizowane w ramach ITK będą finansowane ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Osoby chcące wchodzić w skład formalnej Grupy Roboczej swoje CV mogą przesyłać do 27 lutego na adres e-mail: justyna.gorzoch@mg.gov.pl.
Czym są krajowe inteligentne specjalizacje?
ITK jest 19 krajową inteligentną specjalizacją. Jest to lista priorytetów gospodarczych w obszarze badań, rozwoju i innowacji, opracowana przez resort gospodarki. Jej głównym założeniem jest określenie branż i dziedzin, które w pierwszej kolejności należy wspierać finansowo z powodu dużego prawdopodobieństwa odniesienia sukcesu na międzynarodowych rynkach.