Airbus stawia w Łodzi nową fabrykę. Zatrudnią nawet do 300 osób

Biuro projektowe Airbus Helicopters  powstało w lutym w Łodzi. Teraz w jego pobliżu powstanie zakład Azura Polska, który będzie produkował części do samolotu Airbus A350.
Biuro projektowe Airbus Helicopters powstało w lutym w Łodzi. Teraz w jego pobliżu powstanie zakład Azura Polska, który będzie produkował części do samolotu Airbus A350. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
W Łodzi działalność zainaugurował zakład Azura Polska, który należy do Nimrod Group – poddostawcy Airbus Group oraz Airbus Helicopters. To właśnie na prośbę tych dwóch firm w Łodzi powstanie fabryka części lotniczych do samolotu Airbus A350, która stanie się jednym z istotnych elementów kontraktu o wartości 45 mln dolarów.


W związku z tą inwestycją na pracę w zakładzie Azura Polska liczyć może od 200 do 300 osób. Jak informuje firma, nowo zatrudnieni pracownicy zajmą się uprzemysłowieniem, produkcją precyzyjnych części z blach metalowych, montażem zespołów i struktur, obróbką i malowaniem powierzchni, wsparciem oraz usługami. Mają głównie się skupić na innowacyjnych technologiach oraz automatyzacji.

Jak informuje Nimrod Group – Airbus Helicopters zaprosił Azurę Polska do dołączenia do swojego przemysłowego centrum w Łodzi. To właśnie w tym miejscu znajduje się linia pełnego montażu śmigłowców Caracal – które znajdą się w wyposażeniu polskiego wojska. Ponadto zlokalizowane jest tu również biuro projektowe Airbus Helicopters.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę