Morawiecki zawalczył w sieci. W kilka tygodni ministerstwo finansów zablokowało sześćset stron internetowych

Wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
– Od początku lipca zablokowaliśmy około 600 stron z nielegalnym hazardem. Firmy oferujące legalne zakłady wzajemne odnotowują wzrost przychodów – tak w rozmowie z Polską Agencją Prasową podsumował kampanię resortu finansów wiceminister Wiesław Janczyk. W ten sposób ocenił on skutki wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej.


– Ustawa spełniła swoją rolę. Po pierwsze, został wyłączony w dużym stopniu rynek nielegalny, szara strefa, szczególnie jeżeli chodzi o funkcjonowanie automatów do gier zręcznościowych. Ustawa okazała się bardzo dobrze napisana. Nie pozostawiła, tak jak inne, poprzednie dokumenty nowelizacyjne, cienia wątpliwości co do interpretacji przepisów. W tym sensie można ją uznać za pełny sukces – twierdzi Janczyk.

Jak informuje, do tej pory zablokowano około 600 stron z rejestru „zakazanych” domen. – To powoduje, że klienci, obywatele naszego kraju, są o wiele bardziej bezpieczni niż do tej pory przy korzystaniu z tych usług, oferowanych często z zagranicy, z rajów podatkowych, albo innych krajów UE – podkreśla.

Efektem jest też wzrost obrotów legalnych firm, co pozwala spodziewać się, że przyniosą one zakładane wpływy podatkowe: w 2017 roku ma to być 1,709 mld złotych. Oczywiście, zapewne spora część tej kwoty będzie pochodzić z Totalizatora Sportowego, który po wprowadzeniu w życie pierwszego pakietu zapisów ustawy – dotyczącego automatów do gier – pozostaje jedynym legalnym operatorem automatów w Polsce. Monopolem państwa objęte jest też urządzanie gier w sieci, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych. Kto jednak chciałby urządzać zakłady wzajemne bez stosownej licencji, ryzykuje karą sięgającą nawet 1,9 mln złotych.


źródło: wnp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę