Kultowe auto zostanie wskrzeszone, tym razem jako elektryczne. Kinomani i miłośnicy epoki dzieci-kwiatów będą zachwyceni

Fot. materiały prasowe
Kultowy „ogórek”, czyli Volkswagen Transporter (w jego wczesnej postaci) w najbliższych latach powróci do salonów. Niemiecki koncern pokazał już swojego nowego „ogórka” podczas Auto Show w Detroit na początku tego roku – ale nie deklarował, czy zamierza rzeczywiście wznowić produkcję. Najwyraźniej klamka zapadła.


I. D. Buzz – pod takim brandem nowe wcielenie „ogórka” mogli podziwiać goście targów w Detroit. Transporter ma mieć elektryczny silnik oraz akumulatory usytuowane pod podłogą, wnetrze będzie zaś dalekie od niegdysiejszej – nazwijmy to – prostoty. Wóz ma trafić do produkcji najpóźniej w ciągu pięciu lat. Jak przewidują sceptycy, może podzielić los legendarnego „garbusa”: znajdzie pewną grupę odbiorców, ale nie odzyska przytłaczającej popularności sprzed lat.

Koncern celuje w rynki, na których transporter był najpopularniejszy – Stany Zjednoczone i Europę – a także w ten najbardziej dziś perspektywiczny, czyli Azję. Jak deklaruje niemiecki producent, wznowienie produkcji to rezultat próśb fanów, którzy domagali się powrotu „ogórka”.

No i trudno się dziwić. Transporter to więcej niż auto, to jeden z symboli popkultury. Jego wizerunkiem posługiwali się Bob Dylan i Beach Boys, wóz mignął w „Sile magnum”, czyli kontynuacji zmagań Brudnego Harry'ego z bezprawiem, a nawet w niedawnej „Operacji Argo”, gdzie Amerykanie zostali przeszmuglowani w takim właśnie transporterze. Na marginesie, Scooby Doo i jego przyjaciele nie jeździli – wbrew popularnemu przekonaniu - „ogórkiem”, lecz chevroletem (model Corvair Greenbrier Sportswagon).


źródło: Komputer Świat
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę