Znana witryna znalazła sposób na dodatkowy zarobek. Używa komputerów odwiedzających ją osób do kopania kryptowalut

Skrypt The Pirate Bay pozwala wykorzystać cykl procesorów w komputerach odwiedzających witrynę osób.
Skrypt The Pirate Bay pozwala wykorzystać cykl procesorów w komputerach odwiedzających witrynę osób. pexels.com
Zatoka Piratów – The Pirate Bay – to jeden z najpopularniejszych serwisów, z których korzystają użytkownicy torrentów. I choć serwis jest niebywale popularny to umożliwianie pobierania nielegalnego oprogramowania, multimediów czy muzyki nie było dla szwedzkiej witryny działalnością nazbyt dochodową.

Teraz ma się to zmienić. Skoro The Pirate Bay nie ma możliwości zarabiania na reklamach, to chce wykorzystać procesory użytkowników serwisu. Szwedzi wymyślili skrypt w języku JavaScript, który wykorzystuje cykle procesorów, pozwalający użyć ich do kopania kryptowaluty Monero. Wystarczy, by użytkownik wszedł na stronę i zaczął wyszukiwać lub przeglądać torrenty: gdyby ktoś z użytkowników sprawdził w tym czasie użycie procesora – przekona się, że nagle się zwiększyło.

Według TorrentFreak może to być doskonały sposób na zastąpienie reklam i być może na The Pirate Bay się nie skończy. Dla portali cieszących się szczególną popularnością – a The Pirate Bay może odwiedzać nawet kilka milionów osób każdego dnia – może to być opcja nawet lepsza od reklam. A przez to kusząca nie tylko dla Zatoki Piratów, ale też wielu innych serwisów.

Monero (XMR) to również ciekawy wybór: jeszcze rok czy dwa temu ta kryptowaluta cieszyła się niewielką popularnością, jednak wraz z końcem roku jej wartość zaczęła rosnąć – do obecnych 90 dol. za jednostkę. To kryptowaluta o podwyższonej prywatności: co się rzadko zdarza, w tym przypadku funkcje tworzenia prywatnych transakcji są tu domyślnie włączone, więc nawet nieświadomi użytkownicy są pod stałą ochroną.


źródło: CoNowego.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.