Projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach gotowy. Sellin uchylił rąbka tajemnicy w Radiu ZET

Minister kultury Piotr Gliński oraz jego zastępca, Jarosław Sellin.
Minister kultury Piotr Gliński oraz jego zastępca, Jarosław Sellin. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach jest gotowy, czeka wyłącznie na decyzję polityczną – twierdzi Radio ZET. Informacji miał udzielić stacji wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

– Przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący – tak skwitował sprawę w rozmowie z Radiem ZET polityk. Nowe prawo ma nie naruszać unijnych norm dotyczących swobodnego przepływu kapitału. Poza tym jednak wiceminister odmówił komentarza dotyczącego szczegółowych rozwiązań zawartych w projekcie.

Wiadomo jednak, że zgodnie z intencjami rządu, ustawa będzie m.in. przeciwdziałać dominacji zagranicznego kapitału na rynku medialnych. Według ministra kultury Piotra Glińskiego, celem projektu ma być „podniesienie pluralizmu i poziomu jakości funkcjonowania polskiej demokracji”.

Dekoncentracja kapitału w mediach to jedna z kluczowych reform – zapowiadał w lipcu na antenie TV Trwam Jarosław Kaczyński. Dziś pozostali rządzący powtarzają te same słowa. O tym, co się za nimi kryje, dowiemy się już wkrótce: szczegóły projektu mają zostać ujawnione „jesienią”.


źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.