Z rentgenem na zakupy. Ten gadżet ma od ręki rozpoznawać podróbki znanych galanteryjnych marek

Kamera rozpoznaje produkty największych producentów markowej galanterii.
Kamera rozpoznaje produkty największych producentów markowej galanterii. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Entrupy – tak nazywa się nowy podręczna kamerka, dzięki której można błyskawicznie zorientować się, czy sprzedawca nie próbuje nam wcisnąć podróbki markowego produktu. Do tej pory dobra podróbka mogła umknąć niewyspecjalizowanemu oku: żeby ją namierzyć trzeba było np. liczyć szwy czy analizować technikę nadruków.

Teraz zadanie to ma wziąć na siebie to nieduże urządzenie. Jego pierwotna wersja była gotowa już rok temu, ale teraz Entrupy jest w stanie przeanalizować znacznie więcej marek i znacznie dokładniej. Jak zapewniają twórcy kamery: potrafi ona z 98-procentową pewnością potwierdzić oryginalność co najmniej jedenastu wiodących rynkowych marek. Są wśród nich Gucci, Chanel czy Louis Vuitton. Producent proponuje też zaskakujące podejście do swoich urządzeń – kamery nie tyle można kupić, ile podnająć. Wstępna opłata wynosi na amerykańskim rynku 299 dolarów, natomiast miesieczny abonament na kamerkę zaczyna się od kwoty 99 dolarów.
Entrupy trafia na rynek w idealnym momencie. Producenci designerskich ubrań i galanterii mają zamiar w najbliższych latach zainwestować astronomiczną kwotę 6 miliardów dolarów w technologie mające zapobiegać podrabianiu ich wyrobów. Na liście potencjalnych rozwiązań, które będą rozwijane, jest m.in. mikrodruk czy holograficzne tagowanie produktów.

Trudno o lepsze wieści dla twórców Entrupy. – Nawet dziesięć lat temu kobiety chcące kupować torebki Chanel, Gucci czy Prady doskonale wiedziały, że takich produktów nie sprzedaje się na straganie za rogiem – kwituje Susan Scafidi, szefowa Fashion Law Institute na Fordham University w Nowym Jorku. – Jednak teraz, gdy online odbywa się potężny, legalny i nie, handel – bardzo trudno konsumentom odróżniać podróbki od oryginałów – dodaje.

źródło: www.leathermag.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.