Lidl licytuje wyżej niż Biedronka i obniża ceny 150 produktów. To już prawdziwa wojna na promocje

Lidl ogłasza wielką promocję. W najbliższą sobotę obniży ceny aż 150 produktów.
Lidl ogłasza wielką promocję. W najbliższą sobotę obniży ceny aż 150 produktów. Fot . Maciej Kuroń / Agencja Gazeta
Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, Lidl obniży cenę aż 150 produktów ze swojej oferty. Jak zapewnia sieć, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jak podkreśla Lidl, nie trzeba zbierać kuponów.

Tania sobota w Lidlu”, to akcja promocyjna, która swoją kolejną odsłonę będzie miała już 14 kwietnia. Wprowadzono ją wraz z pojawieniem się w kalendarzu niedziel z zakazem handlu. Ale najbliższa sobota będzie szczególna. Jak zapewnia sieć, obniżone zostaną ceny aż 150 produktów dostępnych w ofercie.

Wygląda to jak odwołanie się do niedawnej promocji w Biedronce, którą uruchomiono z okazji setnego dnia w roku[/b], w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Dlatego aż 100 produktów objętych było rabatem w wysokości 100 proc. Wszyscy, którzy tego dnia dokonali zakupów objętych promocją produktów otrzymywali specjalne vouchery, które będą mogli zrealizować w maju.

W Lidu będzie dużo prościej – klienci, jak podkreśla sieć, nie będą musieli zbierać żadnych kuponów do wykorzystania w późniejszym okresie. Promocyjne ceny będą obowiązywały od razu i podane będą bezpośrednio na półkach.

Tańsze produkty spożywcze i nie tylko
Na liście znalazło się około 70 produktów spożywczych, których ceny mają być obniżone do 40 proc. Jako jeden z przykładów podano łopatkę wieprzową, która ma być sprzedawana w cenie 7,79 zł za kilogram.

W obniżonych cenach dostępne będą również owoce – cena kilograma winogron bezpestkowych to w najbliższą sobotę jedyne 8,99 zł.

Gdy załadujemy do wózków wszystko, co potrzebne będzie na niedzielny obiad, możemy udać się po zakupy przemysłowe i odzieżowe. Tutaj też Lidl będą czekać obniżki. Mniej zapłacimy m.in. za spodnie damskie, artykuły gospodarstwa domowego i narzędzia dla majsterkowiczów.


Czekamy na odpowiedź Biedronki, która dzisiaj wystartowała z promocją „Codziennie odkrywaj nowe smaki. Kuchnia Śródziemnomorska”, ale to na pewno nie koniec.

Aktualizacja 13. kwietnia 2018: Otrzymaliśmy informację, że Biedronka powtarza ubiegłotygodniową akcję promocyjną „piątek i sobota bez VAT”.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.