Apple znowu strzela sobie w stopę. Nowa aktualizacja psuje niektóre starsze modele

Kłopoty z wyłączaniem funkcji ekranu mieli już w przeszłości właściciele iPhone'ów 7 i 7 Plus. Dziś dotknęły właścicieli 8 i 8 Plus.
Kłopoty z wyłączaniem funkcji ekranu mieli już w przeszłości właściciele iPhone'ów 7 i 7 Plus. Dziś dotknęły właścicieli 8 i 8 Plus. Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Aktualizacja systemu iOS 11.3 może się okazać bolesnym strzałem we własną stopę. Jak się okazuje nieopatrzne zainstalowanie nowych plików może się skończyć awarią modeli iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus.

Jak podkreśla portal conowego.pl, nowa aktualizacja celowo zawiera kod, który unieruchamia ekrany wspomnianych telefonów. – To tylko kolejny krok firmy Apple w stronę „dojenia” klientów – komentuje kąśliwie portal.

Co się dzieje z ekranem iPhone'a 8? Otóż, iOS 11.3 wyłącza reakcję na dotyk w tych ekranach, które zostały wymienione w serwisach obsługi i naprawy telefonów, które nie mają autoryzacji amerykańskiego giganta. Problem ma dotyczyć wszystkich zamienników nieoryginalnych, ale też oryginalnych, które zostały wymienione u nieautoryzowanego serwisanta. Poza reakcją na dotyk może wysiąść też automatyczna regulacja jasności ekranu.

Portal przypomina, że nie jest to pierwszy raz, gdy producent potraktował nabywców iPhone'ów w ten sam sposób. Zrobił to już wcześniej z telefonami iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tyle że podniosła się wówczas taka fala krytyki, że kolejna aktualizacja systemu iOS „znosiła” uprzednio wprowadzone zmiany i ekrany odzyskały możliwość reagowania na dotyk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.