Antyszczepionkowcy nie składają broni. „Rodzicu, jeśli lubisz ryzyko, to skocz na bungee”

Ruch tzw. antyszczepionkowców chce wprowadzenia dobrowolności szczepień.
Ruch tzw. antyszczepionkowców chce wprowadzenia dobrowolności szczepień. Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Niecodzienną kampanię zafundował mieszkańcom Białegostoku lokalny przedsiębiorca. Na obiekcie służącym do skoków na bungee znalazł się bilboard z wezwaniem „Mamo, nie szczep”, a na Facebooku – post z ilustracją instalacji oraz gorącym apelem.


Grunt to dobra zajawka. „Rodzicu! Jeśli lubisz ryzyko, to skocz na bungee, a nie prowadź dzieci na szczepienia!!! W Białymstoku w każdy weekend zbiórka podpisów o zniesienie przymusu do szczepień” – napisał na swoim profilu na Facebooku Stanisław Góralczyk, właściciel firmy Mario Bungee Jumping, ilustrując wpis fotografią 90-metrowego obiektu do skoków, upiększonego wspomnianym bilboardem.


„Czym różni się skok na bungee od szczepionki? Organizator bungee ma ubezpieczenie na 1 000 000 złotych, a organizator szczepionek NIE” – dorzuca pod postem jego autor.

– Nie udzielam wywiadów – ucina krótko przedsiębiorca w rozmowie z INN:Poland. Ale jego wpis udostępniło już ponad dwieście osób, a pod spodem rozgorzała dyskusja. „Brawo!”, „Popieram!” – pisali przeciwnicy szczepionek. „Skaczcie, skaczcie. Bez liny. Sami przetracone geny usuniecie z puli” – kąśliwie dogadywali antyszczepionkowcom adwersarze.

Kampania w Białymstoku to zapewne część zakrojonej na ogólnopolską skalę akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o dobrowolności szczepień. Kilka dni temu okazało się, że podpisy zbierane w jednym z przedszkoli publicznych w Gdyni, co wywołało protesty rodziców uczęszczających tam dzieci. – Rodzice dzieci z naszego przedszkola zgłosili się do mnie z prośbą o wywieszenie tego obywatelskiego projektu – tłumaczyła na łamach lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” dyrektorka przedszkola. – Wcześniej też zgłaszali się do mnie z podobnymi inicjatywami i także wyrażałam zgodę. W tym projekcie nie ma mowy o tym, że szczepienia są złe, a jedynie o tym, że powinny być dobrowolne – kwitowała.

Akcja może być tym bardziej zmasowana, że witryna ruchu – stopnop.pl – nie działa. „Witryna została wyłączona ze względu na prace konserwacyjne. Zajrzyj tu ponownie za jakiś czas” – czytamy lakoniczny komunikat na stronach ruchu.

Zbiórka podpisów to nie jedyna batalia, jaka czeka antyszczepionkowców w najbliższym czasie. W prokuraturze kilka tygodni temu złożony został wniosek dr Dawida Ciemięgi – lekarza ze Śląska, który od miesięcy próbował nawiązywać z zaniepokojonymi rodzicami dialog i tłumaczyć zalety i wady szczepień. Skończyło się na tym, że w sieci zaczęły się pojawiać negatywne opinie o lekarzu pisane przez osoby, które nigdy nie korzystały z jego usług.


W końcu miarka się przebrała i sprawa trafiła do sądu. Popierany przez Śląską Izbę Lekarską Ciemięga domaga się od dziewięciu najaktywniejszych hejterów odszkodowań wysokości 5 tysięcy złotych, które miałyby trafić do Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”. – Swoją osobą reprezentuję wszystkich lekarzy, którzy często nawet nie wiedzą, że stają się ofiarą pomówień i wyzwisk w internecie – napisał lekarz na swoim profilu. „Antyszczepionkowcy wreszcie zaczną płacić za bzdury, które opowiadają” – podsumował portal bezprawnik.pl. To jednak wydaje się ich nie zniechęcać.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła