Antyszczepionkowcy nie składają broni. „Rodzicu, jeśli lubisz ryzyko, to skocz na bungee”

Ruch tzw. antyszczepionkowców chce wprowadzenia dobrowolności szczepień.
Ruch tzw. antyszczepionkowców chce wprowadzenia dobrowolności szczepień. Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Niecodzienną kampanię zafundował mieszkańcom Białegostoku lokalny przedsiębiorca. Na obiekcie służącym do skoków na bungee znalazł się bilboard z wezwaniem „Mamo, nie szczep”, a na Facebooku – post z ilustracją instalacji oraz gorącym apelem.

Grunt to dobra zajawka. „Rodzicu! Jeśli lubisz ryzyko, to skocz na bungee, a nie prowadź dzieci na szczepienia!!! W Białymstoku w każdy weekend zbiórka podpisów o zniesienie przymusu do szczepień” – napisał na swoim profilu na Facebooku Stanisław Góralczyk, właściciel firmy Mario Bungee Jumping, ilustrując wpis fotografią 90-metrowego obiektu do skoków, upiększonego wspomnianym bilboardem.

„Czym różni się skok na bungee od szczepionki? Organizator bungee ma ubezpieczenie na 1 000 000 złotych, a organizator szczepionek NIE” – dorzuca pod postem jego autor.

– Nie udzielam wywiadów – ucina krótko przedsiębiorca w rozmowie z INN:Poland. Ale jego wpis udostępniło już ponad dwieście osób, a pod spodem rozgorzała dyskusja. „Brawo!”, „Popieram!” – pisali przeciwnicy szczepionek. „Skaczcie, skaczcie. Bez liny. Sami przetracone geny usuniecie z puli” – kąśliwie dogadywali antyszczepionkowcom adwersarze.
Kampania w Białymstoku to zapewne część zakrojonej na ogólnopolską skalę akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o dobrowolności szczepień. Kilka dni temu okazało się, że podpisy zbierane w jednym z przedszkoli publicznych w Gdyni, co wywołało protesty rodziców uczęszczających tam dzieci. – Rodzice dzieci z naszego przedszkola zgłosili się do mnie z prośbą o wywieszenie tego obywatelskiego projektu – tłumaczyła na łamach lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” dyrektorka przedszkola. – Wcześniej też zgłaszali się do mnie z podobnymi inicjatywami i także wyrażałam zgodę. W tym projekcie nie ma mowy o tym, że szczepienia są złe, a jedynie o tym, że powinny być dobrowolne – kwitowała.

Akcja może być tym bardziej zmasowana, że witryna ruchu – stopnop.pl – nie działa. „Witryna została wyłączona ze względu na prace konserwacyjne. Zajrzyj tu ponownie za jakiś czas” – czytamy lakoniczny komunikat na stronach ruchu.

Zbiórka podpisów to nie jedyna batalia, jaka czeka antyszczepionkowców w najbliższym czasie. W prokuraturze kilka tygodni temu złożony został wniosek dr Dawida Ciemięgi – lekarza ze Śląska, który od miesięcy próbował nawiązywać z zaniepokojonymi rodzicami dialog i tłumaczyć zalety i wady szczepień. Skończyło się na tym, że w sieci zaczęły się pojawiać negatywne opinie o lekarzu pisane przez osoby, które nigdy nie korzystały z jego usług.


W końcu miarka się przebrała i sprawa trafiła do sądu. Popierany przez Śląską Izbę Lekarską Ciemięga domaga się od dziewięciu najaktywniejszych hejterów odszkodowań wysokości 5 tysięcy złotych, które miałyby trafić do Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”. – Swoją osobą reprezentuję wszystkich lekarzy, którzy często nawet nie wiedzą, że stają się ofiarą pomówień i wyzwisk w internecie – napisał lekarz na swoim profilu. „Antyszczepionkowcy wreszcie zaczną płacić za bzdury, które opowiadają” – podsumował portal bezprawnik.pl. To jednak wydaje się ich nie zniechęcać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.