"To trutka na szczury do kwadratu". Guru inwestorów miażdży kryptowaluty

Warren Buffet ostrzega inwestorów przed kryptowalutami. Porównuje je do trutki na szczury do kwadratu.
Warren Buffet ostrzega inwestorów przed kryptowalutami. Porównuje je do trutki na szczury do kwadratu. youtube.com / Fortune Magazine
- To trutka na szczury do kwadratu - tak skwitował bitcoiny Warren Buffet podczas corocznego spotkania z udziałowcami Berkshire Hathaway. Inwestor nie kryje swojego negatywnego nastawienia wobec kryptowalut. Tymczasem Polacy zainwestowali w nie

Warren Buffet, znany giełdowy inwestor i jeden z najbogatszych ludzi świata po raz kolejny ostrzega inwestorów przed kryptowalutami.

- Kryptowaluty nie dostarczają niczego. Kiedy kupujesz nieproduktywne aktywa, możesz liczyć tylko na to, że następna osoba zapłaci więcej niż ty, bo jeszcze bardziej wierzy w to, że zaraz nadejdzie kolejny inwestor. - przekonywał Buffet. Cytuje go CNBC. Szczególnie ostre słowa padły pod adresem bitcoinów, które założyciel Berkshire Hathaway porównał do trutki na szczury.

Eksperci finansowi ostrzegają przed inwestycją w kryptowaluty

Wieloletni wspólnik Buffeta i wiceprezes jego firmy, Charlie Munger, poszedł jeszcze dalej: szał na bitcoiny nazwał handlowaniem łajnem i demencją.

To nie pierwszy raz gdy znani inwestorzy krytykują kryptowaluty. Również prezes banku JP Morgan, Jamie Dimon, nie wierzy w przyszłość bitcoina. Jak wspominaliśmy w INNPoland.pl zareagował śmiechem na wyniki badań przeprowadzonych wśród młodych ludzi, z których wynikało, że jedna trzecia chętniej zainwestowałaby w bitcoiny niż obligacje i akcje.

O tym, jak dokładnie działa technologia blockchain, na której opierają się kryptowaluty, wyjaśnialiśmy w przystępny sposób w Bajce o współczesnych Krasnoludach.

Ile Polacy zainwestowali w kryptowaluty

Według WP Finanse Polacy zainwestowali w kryptowaluty ponad trzy miliardy złotych. To zaledwie ułamek łącznej wartość kryptowalut, która przekroczyła nawet 630 mld dol. W Polsce inwestujemy głównie w bitcoiny, bitcoin-cash, ethereum, litecoin i dash.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.