Emocje w sprawie superlotniska sięgnęły zenitu. „Rujnujecie nam życie”

Wiceminister Mikołaj Wild pojechał do Baranowa, by stonować emocje mieszkańców
Wiceminister Mikołaj Wild pojechał do Baranowa, by stonować emocje mieszkańców Adam Stępień/Agencja Gazeta
Mieszkańcy gminy Baranów są rozżaleni, bo nikt nie konsultował z nimi budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild udał się tam, by nieco uspokoić nastroje, w trakcie spotkania sala buzowała jednak od emocji.

Budowa CPK wiąże się z wysiedleniem około 2,5 tys. osób. Mieszkańców niepokoją jednak zasady, na których ma się to odbywać, jak również i tempo prac. Przewodniczący Rady Baranowa opowiadał niedawno, że posiadacze gruntów na wyprowadzkę dostaną zaledwie 120 dni. – Nie ma powodów cieszyć się tą władzą, skoro z nami postępuje się gorzej niż z tymi zwierzętami – skarżył się jeden z rolników.

Mikołaj Wild przyjechał więc do Baranowa, by rozwiać wątpliwości mieszkańców i nieco stonować emocje. Wcześniej radni Baranowa grozili zorganizowaniem referendum w sprawie lotniska, co skomplikowałoby przygotowania do jego budowy.

Warunki wysiedlenia
Podczas spotkania w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie wiceminister cierpliwie tłumaczył, jak duży jest teren inwestycji (Baranów, Teresin i Wiskitki – łącznie 66 km2) i ile wyniesie minimalne odszkodowanie za grunty (35-40 zł za metr).

To jednak chyba nie do końca przekonało miejscowych rolników. TVN24bis relacjonuje za PAP-em, że wypowiedzi Wilda były co i rusz przerywane okrzykami. Mieszkańcy pojawili się również na spotkaniu z transparentami, na których pojawiły się hasła typu: "Stracimy źródło utrzymania", "Nie oddamy naszych ojcowizn", "Nie chcemy lotniska", "Rujnujecie nam życie".
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.