Emocje w sprawie superlotniska sięgnęły zenitu. „Rujnujecie nam życie”

Wiceminister Mikołaj Wild pojechał do Baranowa, by stonować emocje mieszkańców
Wiceminister Mikołaj Wild pojechał do Baranowa, by stonować emocje mieszkańców Adam Stępień/Agencja Gazeta
Mieszkańcy gminy Baranów są rozżaleni, bo nikt nie konsultował z nimi budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild udał się tam, by nieco uspokoić nastroje, w trakcie spotkania sala buzowała jednak od emocji.

Budowa CPK wiąże się z wysiedleniem około 2,5 tys. osób. Mieszkańców niepokoją jednak zasady, na których ma się to odbywać, jak również i tempo prac. Przewodniczący Rady Baranowa opowiadał niedawno, że posiadacze gruntów na wyprowadzkę dostaną zaledwie 120 dni. – Nie ma powodów cieszyć się tą władzą, skoro z nami postępuje się gorzej niż z tymi zwierzętami – skarżył się jeden z rolników.

Mikołaj Wild przyjechał więc do Baranowa, by rozwiać wątpliwości mieszkańców i nieco stonować emocje. Wcześniej radni Baranowa grozili zorganizowaniem referendum w sprawie lotniska, co skomplikowałoby przygotowania do jego budowy.

Warunki wysiedlenia
Podczas spotkania w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie wiceminister cierpliwie tłumaczył, jak duży jest teren inwestycji (Baranów, Teresin i Wiskitki – łącznie 66 km2) i ile wyniesie minimalne odszkodowanie za grunty (35-40 zł za metr).

To jednak chyba nie do końca przekonało miejscowych rolników. TVN24bis relacjonuje za PAP-em, że wypowiedzi Wilda były co i rusz przerywane okrzykami. Mieszkańcy pojawili się również na spotkaniu z transparentami, na których pojawiły się hasła typu: "Stracimy źródło utrzymania", "Nie oddamy naszych ojcowizn", "Nie chcemy lotniska", "Rujnujecie nam życie".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.