Wybuchł konflikt ministra z Morawieckim. Premier odbiera mu kluczowe spółki

Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii kontrolę nad spółkami Orlen i Lotos.
Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii kontrolę nad spółkami Orlen i Lotos. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki odebrał nadzór nad Orlenem i Lotosem ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu - donosi RMF FM. To ma być wynik konfliktu, jaki narastał między politykami.


Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie jest już odpowiedzialny za jedne z najważniejszych spółek skarbu państwa - Orlen i Lotos. Nadzór nad nimi, jak podaje RMF FM, przejął premier Mateusz Morawiecki.

Skąd ta decyzja? Jak podaje rozgłośnia, panowie różnią się w wyobrażeniu strategii dla obu spółek, które - dodajmy - będą połączone. Poza tym minister Tchórzewski widział Orlen w projekcie budowy elektrowni atomowej, jednak szefostwo spółki nie jest zachwycone tym pomysłem. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, spółki skarbu państwa są mniej skore do wydawania pieniędzy. Z projektu atomowego zaś wykluczono Tauron i KGHM. Teraz udział Orlenu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Tymczasem na rynku paliwowym dużo się dzieje. Ceny znacznie wzrosły ostatnimi czasy, na szczęście dane o wydobyciu ropy przez USA pozwalają przypuszczać, że w najbliższych miesiącach paliwo potanieje i spadnie poniżej granicy 5 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.