Wybuchł konflikt ministra z Morawieckim. Premier odbiera mu kluczowe spółki

Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii kontrolę nad spółkami Orlen i Lotos.
Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii kontrolę nad spółkami Orlen i Lotos. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki odebrał nadzór nad Orlenem i Lotosem ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu - donosi RMF FM. To ma być wynik konfliktu, jaki narastał między politykami.


Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie jest już odpowiedzialny za jedne z najważniejszych spółek skarbu państwa - Orlen i Lotos. Nadzór nad nimi, jak podaje RMF FM, przejął premier Mateusz Morawiecki.

Skąd ta decyzja? Jak podaje rozgłośnia, panowie różnią się w wyobrażeniu strategii dla obu spółek, które - dodajmy - będą połączone. Poza tym minister Tchórzewski widział Orlen w projekcie budowy elektrowni atomowej, jednak szefostwo spółki nie jest zachwycone tym pomysłem. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, spółki skarbu państwa są mniej skore do wydawania pieniędzy. Z projektu atomowego zaś wykluczono Tauron i KGHM. Teraz udział Orlenu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Tymczasem na rynku paliwowym dużo się dzieje. Ceny znacznie wzrosły ostatnimi czasy, na szczęście dane o wydobyciu ropy przez USA pozwalają przypuszczać, że w najbliższych miesiącach paliwo potanieje i spadnie poniżej granicy 5 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0Trump bije się z Chińczykami, obrywa Polska. Musimy wybrać: pieniądze czy bezpieczeństwo
0 0Już nawet Amerykanie wiedzą, że wizy zostaną zniesione. Oto mocny dowód
0 0Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych