Największe światowe sklepy wycofują ze sprzedaży te niebezpieczne zabawki. W Polsce wciąż są dostępne

Zabawki CloudPets wciąż stwarzają zagrożenie dla dzieci. Zachodnie sklepy wycofują je ze sprzedaży, tymczasem w Polsce wciąż można je kupić
Zabawki CloudPets wciąż stwarzają zagrożenie dla dzieci. Zachodnie sklepy wycofują je ze sprzedaży, tymczasem w Polsce wciąż można je kupić YouTube / The As Seen On TV Blog
Przesyłające wiadomości głosowe zabawki CloudPets stwarzają zagrożenie dla prywatności ich właścicieli. Zachodnie koncerny wycofują niebezpieczne pluszaki ze sprzedaży. Jednak w Polsce wciąż można je kupić.


Pluszaki CloudPets to urocze, interaktywne i, wydawałoby się, niegroźne zabawki dla dzieci. Ich główną funkcją jest możliwość nagrania i przesłania wiadomości głosowej, zarówno przez rodziców na pluszaki, jak i przez dzieci na aplikację w smartfonach najbliższych osób.

Jednak w zeszłym roku ujawniono, że przez nieszczelność zabezpieczeń, aż 2,2 mln prywatnych nagrań z pluszaków było wystawionych na ataki hakerów. Producent gorąco zapewniał, iż podjęto stosowne kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa bazy danych. Teraz wyszło na jaw, że pluszaki wciąż stanowią zagrożenie, jak podaje BBC.

W zabawkach wykryto jeszcze jedną wadę. Okazuje się, że do włączonego i niepołączonego z żadnym urządzeniem pluszaka mogą włamać się hakerzy. Daje im to możliwość zostawienia własnej wiadomości w zabawce i szpiegowania jej właścicieli. Usterka, choć wykryta w zeszłym roku, wciąż nie została naprawiona.


Dodatkowo, zabawkowa aplikacja na telefon przekierowuje jej użytkowników na stronę z samouczkiem, której domena… wygasła. Nieaktualna witryna jest łatwym celem dla hakerów.

Tesco i Amazon wycofują CloudPets ze sprzedaży
Z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń zachodnie firmy wycofują pluszaki z ofert swoich sklepów. Zabawki nie będą już dostępne w asortymencie takich sklepów jak Amazon, eBay, UK Tesco i The Entertainer.

Tymczasem stwarzającą ryzyko zabawkę wciąż można kupić w polskich sklepach. Użytkownicy Allegro oferują cały wachlarz pluszaków w różnych kolorach i kształtach - od kotków i misiów po króliczki i jednorożce. Najtaniej zabawkę można kupić już za ok. 35 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.