Największe światowe sklepy wycofują ze sprzedaży te niebezpieczne zabawki. W Polsce wciąż są dostępne

Zabawki CloudPets wciąż stwarzają zagrożenie dla dzieci. Zachodnie sklepy wycofują je ze sprzedaży, tymczasem w Polsce wciąż można je kupić
Zabawki CloudPets wciąż stwarzają zagrożenie dla dzieci. Zachodnie sklepy wycofują je ze sprzedaży, tymczasem w Polsce wciąż można je kupić YouTube / The As Seen On TV Blog
Przesyłające wiadomości głosowe zabawki CloudPets stwarzają zagrożenie dla prywatności ich właścicieli. Zachodnie koncerny wycofują niebezpieczne pluszaki ze sprzedaży. Jednak w Polsce wciąż można je kupić.


Pluszaki CloudPets to urocze, interaktywne i, wydawałoby się, niegroźne zabawki dla dzieci. Ich główną funkcją jest możliwość nagrania i przesłania wiadomości głosowej, zarówno przez rodziców na pluszaki, jak i przez dzieci na aplikację w smartfonach najbliższych osób.

Jednak w zeszłym roku ujawniono, że przez nieszczelność zabezpieczeń, aż 2,2 mln prywatnych nagrań z pluszaków było wystawionych na ataki hakerów. Producent gorąco zapewniał, iż podjęto stosowne kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa bazy danych. Teraz wyszło na jaw, że pluszaki wciąż stanowią zagrożenie, jak podaje BBC.

W zabawkach wykryto jeszcze jedną wadę. Okazuje się, że do włączonego i niepołączonego z żadnym urządzeniem pluszaka mogą włamać się hakerzy. Daje im to możliwość zostawienia własnej wiadomości w zabawce i szpiegowania jej właścicieli. Usterka, choć wykryta w zeszłym roku, wciąż nie została naprawiona.


Dodatkowo, zabawkowa aplikacja na telefon przekierowuje jej użytkowników na stronę z samouczkiem, której domena… wygasła. Nieaktualna witryna jest łatwym celem dla hakerów.

Tesco i Amazon wycofują CloudPets ze sprzedaży
Z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń zachodnie firmy wycofują pluszaki z ofert swoich sklepów. Zabawki nie będą już dostępne w asortymencie takich sklepów jak Amazon, eBay, UK Tesco i The Entertainer.

Tymczasem stwarzającą ryzyko zabawkę wciąż można kupić w polskich sklepach. Użytkownicy Allegro oferują cały wachlarz pluszaków w różnych kolorach i kształtach - od kotków i misiów po króliczki i jednorożce. Najtaniej zabawkę można kupić już za ok. 35 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.