Aż trudno uwierzyć, że to Coca-Cola. Nowa wersja napoju pozbawiona jest ważnego składnika

Coca-Cola wprowadza nowy produkt - bezbarwną wersję swojego najsłynniejszego napoju (zdjęcie poglądowe)
Coca-Cola wprowadza nowy produkt - bezbarwną wersję swojego najsłynniejszego napoju (zdjęcie poglądowe) flickr.com / fot. abdallahh / CC BY 2.0
Nowy hit tego lata - przezroczysta Coca-Cola. Bez kalorii, bez barwy, o lekko cytrynowym smaku. Nowy produkt o nazwie Coca-Cola Clear pojawi się w Japonii już 11 czerwca.

Coca-Cola znów eksperymentuje. Zaledwie kilka dni temu temu zdecydowała się wzbogacić swoją ofertę o mleko roślinne, zaś chwilę wcześniej wprowadziła na rynek napój zawierający alkohol. Tym razem oferuje colę w nowej, przezroczystej odsłonie, jak donoszą Wiadomości Handlowe.

Z powodu braku dodatku karmelu, wlana do szklanki Coca-Cola Clear wygląda jak zwykła woda gazowana. Smak jest jednak znajomy - przypomina podobno Colę Light z lekką nutą cytryny. Z tego powodu nasze zmysły są skonsternowane, bo, przyzwyczajone do brązowego koloru Coca-Coli, oczekują zupełnie innych wrażeń smakowych.

Przezroczysta Coca-Cola
Wejście na rynek wersji Clear związane jest z modą na bezbarwne napoje, która obecnie opanowała Japonię. W takiej wersji można już tam kupić herbatę z mlekiem, a nawet kawę. To, jak na przezroczystą Coca-Colę zareagują na Japończycy, będzie przesłanką do tego, czy warto ruszyć z dystrybucją w innych krajach. Na razie nie wiadomo, czy koncern zdecyduje się na wprowadzenie napoju na inne rynki.


Co ciekawe, bezbarwna wersja Coca-Coli była już kiedyś sprzedawana. Eksperyment miał już miejsce w latach 90., kiedy podobny produkt pojawił się na sklepowych półkach pod nazwą Tab Clear. Napój nie spotkał się wtedy z zainteresowaniem konsumentów i firma wycofała go ze sprzedaży. Niemniej jednak dzisiejszy rynek jest inny i może odgrzany pomysł spotka się z cieplejszym przyjęciem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.