Wojna na rynku przewoźników autobusowych. Tysiące biletów tańszych o połowę

Polonus łączy się z lokalnymi przewoźnikami pod marką Polonus Partner. Tysiące tanich biletów do 250 miast
Polonus łączy się z lokalnymi przewoźnikami pod marką Polonus Partner. Tysiące tanich biletów do 250 miast fot. Henryk Borawski / materiały prasowe
Tanie bilety autobusowe. Polonus tworzy koalicję z lokalnymi przewoźnikami. Nowa marka będzie bardzo patriotyczna, bardzo nowoczesna i bardzo atrakcyjna cenowo. W ten sposób Polonus rzuca rękawicę swojemu największemu rywalowi, pomarańczowo-zielonemu Flixbusowi.

Na początek Polonus Partner, bo taką nazwę przyjął nowy konglomerat autokarowy, sypie garścią promocji. Do końca czerwca na klientów czekają tysiące biletów w niższych o połowę cenach. Bilety są dostępne na platformie internetowej PolonusPartner.pl, ale nie tylko - można je również kupić na stronach partnerów, jak donosi portal transport-publiczny.pl.

A lokalnych przewoźników, z którymi Polonus tworzy nową markę, udało się zdobyć całkiem sporo. Są to podkarpacki Neobus, lubelski Contbus, lubelski Garden Express, warmińsko-mazurski PKS Elbląg, zachodniopomorski PKS Szczecin, przemyski Albatros Bus oraz podlaski Żak Express.

Polonus stawia na patriotyzm
Choć na razie partnerzy pochodzą głównie ze wschodu, Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa, zapowiada również rozmowy z przewoźnikami z zachodu. Na razie jednak linii będzie w sumie 50 i połączą one 250 polskich miast.


Autokary nowej marki będą malowane na biało oraz sygnowane logiem Polonus Partner i logiem lokalnego przewoźnika. Narodowa kolorystka i orzełek w logo mają wyróżniać nową markę od głównego konkurenta, czyli FlixBusa. Przewoźnik kilka miesięcy temu wszedł na polski rynek zza zachodniej granicy, przejmując Polskiego Busa i oferując wyjątkowo tanie bilety, szczególnie na trasach międzynarodowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.