Armia otworzyła sklep internetowy. I w kilka dni sprzedała połowę asortymentu

Agencja Mienia Wojskowego otworzyła sklep online. Połowa asortymentu sprzedała się w cztery dni.
Agencja Mienia Wojskowego otworzyła sklep online. Połowa asortymentu sprzedała się w cztery dni. Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Militarne gadżety w internecie. Wystarczyło kilka dni, by sklep otworzony przez Agencję Mienia Wojskowego został wręcz zasypany zamówieniami. W ciągu zaledwie czterech dni złożono w nim niemal 800 zamówień na łączną kwotę ponad 75 tysięcy złotych. Jak podkreślają wojskowi, wyprzedano połowę asortymentu.


Agencja Mienia Wojskowego od pewnego czasu stawia na sprzedaż w sklepach stacjonarnych, niedawno powstał taki sklep w Poznaniu. Nic dziwnego zatem, że instytucja postanowiła pójść za ciosem i otworzyła sklep online.

– Pierwsze dni działania e-sklepu to był prawdziwy szturm. Wpłynęło do nas blisko 800 zamówień na kwotę ponad  75 tys. zł. To był dla nas ważny test. I wydaje się, że zdaliśmy go pozytywnie: system informatyczny nie zawiódł, kanały płatności zadziałały, wszystko przebiegło bez problemów technicznych. Paczki pakowaliśmy na bieżąco, a pracownicy przyszli do pracy nawet w sobotę. Teraz czas na uzupełnienie asortymentu – tak podsumowywał pierwsze dni działania witryny Przemysław Wierzba, dyrektor krakowskiego oddziału AMW, gdzie jest zaplecze sklepu.

Najpopularniejsze produkty w sklepie Agencji Mienia Wojskowego
Lista wyprzedanych artykułów obejmuje m.in. 1000 chusteczek do nosa, 400 niezbędników 3-częściowych, 200 latarek kieszonkowych, ponad 180 peleryn-namiotów, blisko 150 mazaków do czyszczenia butów, ponad setka toreb polowych brezentowych. Sprzedawały się też szalokominiarki, kapelusze polowe, rękawice, rogatywki, berety, hełmy menażki i manierki.

Popularność sklep może też zawdzięczać niecodziennym opisom artykułów. „Przyda się nawet tym, którzy swoje życie związali z boksem w open space, gdzie wyrabia się targety. Bo zawsze lepiej niż na tarczy wrócić z tarczą z internetowego sklepu AMW” (tarcza treningowa), „po co robić coś w białych rękawiczkach, kiedy można w czarnych? I to takich prosto z wojska?” (rękawice), „W zestawie z przyciemnianymi okularami pozwoli poczuć się jak Tom Cruise w Top Gun” (kombinezon pilota).


Sklep działa w oparciu o platformę Shoper i zintegrowane płatności online Blue Media. Agencja Mienia Wojskowego chce iść za ciosem i zapowiada stworzenie platformy aukcyjnej z produktami z demobilu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili