Znana sieć umieszcza w swoich sklepach specjalne półki. Chce u siebie więcej zagranicznych klientów

Polskie sieci Carrefour wprowadziły w wybranych sklepach półki z ukraińską żywnością
Polskie sieci Carrefour wprowadziły w wybranych sklepach półki z ukraińską żywnością fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Ukraińskie słodycze i przekąski można kupić również i w Polsce. Około 40 artykułów spożywczych z Ukrainy jest od niedawna dostępnych w wybranych Carrefourach. Francuska sieć pragnie w ten sposób przyciągnąć do swoich sklepów mieszkających i pracujących w Polsce Ukraińców.

Pierwsza „ukraińska półka” pojawiła się już w zeszłym roku. Najwidoczniej cieszyła się sporym zainteresowaniem, bo sieć zdecydowała o wprowadzeniu zagranicznych produktów do kolejnych sklepów. Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, w ostatnich miesiącach koncept był sukcesywnie wprowadzany i obecnie dostępny jest w 31 hiper- i supermarketach. W najbliższym czasie ma pojawić się w kolejnych sklepach.

Ukraińskie smakołyki w Carrefourze
Produkty, jakie można znaleźć na „półce ukraińskiej” to m. in. przetwory Veres, słodycze (w tym chałwa słonecznikowo-owocowa oraz grilijaż, czyli smażone ziarna ryżu z dodatkiem kokosu), słone przekąski i lwowska kawa w ziarnach. Artykuły cieszą się zainteresowaniem nie tylko Ukraińców, ale również ciekawych nowych smaków Polaków.

Jeśli nabraliście ochoty, by w najbliższym czasie spróbować ukraińskich specjałów, przypominamy, że przez kolejne dwie niedziele sklepy będą zamknięte. Najbliższa handlowa niedziela, w którą będzie można normalnie zrobić zakupy będzie dopiero 29 lipca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.