Ojciec Rydzyk upomina młodych lekarzy. "Nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów”

Ojciec Rydzyk upominał młodych lekarzy, że chcą za dużo zarabiać
Ojciec Rydzyk upominał młodych lekarzy, że chcą za dużo zarabiać fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Tadeusz Rydzyk - wpadka. Podczas 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja po zakończeniu mszy dyrektor stacji, ojciec Rydzyk, wygłosił przemówienie. Dziękował w nim m. in. różnym służbom i grupom zawodowym za często ofiarną i społeczną pomoc. Nie omieszkał przy tym skomentować głośnych ostatnio postulatów płacowych kierowanych przez te środowiska do rządu, które uznał za zbyt zachłanne.

Jak podają Wirtualne Media, szczególnym komentarzem ojciec Rydzyk obdarzył młodych lekarzy, których napomniał, by na początku kariery zawodowej nie byli zbyt pazerni na pieniądze.

– Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają. Prosimy, miejcie cierpliwość i nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów. Zechciejcie najpierw służyć ludziom – apelował.

Za wzór do postępowania postawił młodym ludziom wcześniejsze pokolenia, które bezpłatnie służyły ludziom podczas komunizmu czy Powstania Warszawskiego.

– Nie jestem premierem ani ministrem finansów, ale jak to wszystko dać? Ci chcą pięćset, ci chcą tysiąc, ci chcą sześćset co najmniej, policja. No każdy. Chcielibyście też? A renciści i emeryci? Prawda? A da radę? Nie da rady – przekonywał podczas przemówienia.

Ile zarabia ojciec Tadeusz Rydzyk?
Fundacja ojca Rydzyka w 2016 r. zarobiła 29 mln złotych. W jej majątek wchodzą m. in. 24 samochody warte ok. 0,5 mln zł (nie uwzględniając wozu, który został podarowany zakonnikowi przez bezdomnego). Fundacja ma również 166 mln zł w formie aktywów stałych, jak budynki czy sprzęt.

Co ciekawe, według księgowej ojca Rydzyka, finansowanie TV Trwam opiera się głównie na datkach od oglądających ją widzów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.