Ten wstrząsający wypadek przypomina o oczywistościach, które zaczynamy zaniedbywać

Kadr z nagrania jednego ze świadków wypadku, zaledwie na sekundę przed tragedią.
Kadr z nagrania jednego ze świadków wypadku, zaledwie na sekundę przed tragedią. Fot. Liveleak / PrntScr
Wideo z miejsca wstrząsającego wypadku, do którego doszło najprawdopodobniej w Moskwie, przypomina nam o sprawach oczywistych – zachowaniu elementarnej ostrożności na ulicy. O ironio, w dobie prowadzonych za pomocą smartfona polowań na Pokemony i dostępnych wszędzie multimediów zaczynamy zapominać o najprostszych odruchach.

Szokujący wypadek
Film dostępny jest w portalu liveleak, a liczba jego udostępnień w mediach społecznościowych szybko rośnie. Jest jednocześnie przerażający i wyjątkowo pouczający. Młoda, najwyżej dwudziestoletnia dziewczyna zmierza chodnikiem w stronę przejścia przez ulicę. Przed pasami biegną jednak tory tramwajowe.

Ledwie kilka sekund przed tym, jak dziewczyna dochodzi do torów, z lewej strony wyjeżdża ze sporą prędkością tramwaj. Przemyka ledwie kilka metrów przed dziewczyną, która wydaje się, ledwo odnotowała jego przejazd. W każdym razie niezrażona, być może zasłuchana w muzykę lub nie unosząc nawet wzroku od ekranu telefonu, wchodzi na pasy.

I w tym momencie z prawej strony wypada drugi tramwaj. Uderza w dziewczynę, a jej ciało przez dobre kilka metrów zdaje się szybować przed pojazdem, a potem sunąć po jezdni. Gdy opada na ziemię, hamująca maszyna jeszcze dogania ją i przejeżdża po ofierze.


Autorzy filmu nie podali, gdzie i kiedy miał miejsce wypadek, ani jak skończył się dla nieuważnej młodej kobiety. Nie miejmy jednak złudzeń, szanse na przeżycie takiej kolizji były minimalne. Trudno o bardziej brutalne memento dla nieostrożnych.

Przed niebezpieczeństwami wynikającymi z ciągłego patrzenia w ekran smartfona przestrzegała też niedawna polska kampania informacyjna "Smartfonowi zombie", o której pisał serwis naTemat.pl. "Odłóż smartfon i żyj!" - brzmiała jej puenta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.