"Najstarszy szewc w Warszawie" został start-upowcem. Niesamowita puenta historii pana Adama

facebook.com/WoshWosh
Pan Adam Janasz, 80-letni właściciel zakładu szewskiego w Warszawie został w pewnym sensie zatrudniony przez start-up WoshWosh. – Postanowiliśmy zadbać o pracę Pana Adama w długim terminie - gdy temperatura popularności akcji spadnie – tłumaczy jego założycielka Martyna Zastawna.

Adam Janasz to bezsprzecznie jeden z bohaterów medialnych ostatniego tygodnia. Wszystko zaczęło się od wpisu na Facebooku założycielki bloga Agata4life, która poinformowała, że biznes pana Adama może zostać lada dzień zlikwidowany. Mężczyzna pracuje w zakładzie przy ul. Śniadeckich 1/15 od 40 lat. Od pewnego czasu miał mieć jednak coraz mniej klientów.

Internauci nie pozostawili jednak Janasza, ochrzczonego mianem „najstarszego warszawskiego szewca”, bez pomocy. Liczne udostępnienia przełożyły się na realne zainteresowanie. – Dziś przyjąłem więcej butów niż przez ostatnie dwa tygodnie – mówił szewc w rozmowie z Darią Różańską z naTemat.

WoshWosh współpracuje z Adamem Janaszem
Teraz o Janasza postanowił zadbać także warszawski start-up WoshWosh, który zajmuje się renowacją starych butów.

Martyna Zastawna w pewnym sensie zatrudniła nawet Janasza – trafią do niego wszystkie buty wymagające prostych napraw szewskich (czyli fleki, zelówki, zapiętki, wkładki), które klienci zostawią w WoshWosh między 23 a 31 lipca, a pieniądze trafią do jego kieszeni. – My do tego dorzucamy 20 proc. zniżki na czyszczenie – dodaje Zastawna.


Zastawna planuje również kolejne odsłony tej akcji w razie, gdyby zapał osób zaangażowanych przez facebookowe wydarzenie osłabł, a szewcowi miałoby zabraknąć klientów.

Zastawna zauważa, że wspomniana akcja to przykład tego, w jaki sposób „świat start- up'owy spotyka się z tradycyjnym rzemiosłem, niosąc przy tym pomoc”. I coś w tym rzeczywiście jest.

Inna sprawa, że obie strony się dzisiaj potrzebują. Założycielka WoshWosh ma dzisiaj 27 lat i wskrzesza wymierające rzemiosło. Idzie jej to na tyle sprawnie, że w pewnym momencie jej biznes omal nie padł przez nadmiar zamówień. Przyznaje jednak, że osób z fachem w ręku trudno dzisiaj znaleźć. I tu z pomocą przychodzi właśnie doświadczony Adam Janasz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.