Oto skutki pożarów polskich wysypisk. Polska pod lupą Brukseli

Pożarami śmieci w Polsce zaniepokoiła się Komisja Europejska
Pożarami śmieci w Polsce zaniepokoiła się Komisja Europejska fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Dym z pożarów śmieci w Polsce doszedł już do nozdrzy Komisji Europejskiej. Bruksela wywąchała problem za sprawą głośnego w Europie artykułu w „The Telegraph”, który opisywał przekręty polskiej mafii śmieciowej. Nasze dymiące wysypiska znajdą się pod baczną obserwacją, zapowiada KE.

Jak pisaliśmy zaledwie wczoraj, Polska stała się obiektem żywego zainteresowania całej Europy. Wszystko za sprawą artykułu w brytyjskim dzienniku „The Telegraph”. W tekście opisywano umyślne pożary wysypisk śmieci w naszym kraju, na których bogaci się tzw. mafia śmieciowa.

Komisja Europejska będzie monitorować sytuację pożarów śmieci w Polsce
Artykuł nie przeszedł bez echa. Problemem zaniepokoiła się Komisja Europejska. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Brukseli na temat pożarów składów śmieci w Polsce wypowiedział się rzecznik KE, Enrico Brivio.

– Z pewnym zaniepokojeniem dostrzegliśmy doniesienia medialne o domniemanym nielegalnym recyklingu w niektórych krajach członkowskich – oznajmił.

Jednocześnie podkreślono, że ściganie przestępstw nie należy do zadań Komisji Europejskiej. Tym powinna zająć się polska policja. Bruksela będzie jednak śledzić wdrażanie unijnego prawa.

Problem pożarów wysypisk zintensyfikował się po wprowadzonym przez Chiny zakazie importu plastiku na recykling. Wiele państw zaczęło wtedy przekierowywać eksport swoich śmieci w inne strony, m. in. do Polski. Polski rząd na razie planuje działania, które mają ukrócić patologie w branży i zakończyć plagę pożarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.