Ważna decyzja Sądu Apelacyjnego. Wiemy, co ze strajkiem pracowników LOT-u

Sąd Apelacyjny uznał, że strajk pracowników LOT-u jest legalny
Sąd Apelacyjny uznał, że strajk pracowników LOT-u jest legalny fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Strajk w LOT jest legalny – oświadczył Sąd Apelacyjny w odniesieniu do decyzji o zakazie protestu. Kierownictwo linii lotniczych kręci nosem na decyzję, a legalność akcji wciąż poddaje w wątpliwość.


Decyzja Sądu Apelacyjnego daje związkowcom zielone światło na przeprowadzenie strajku.  – Sąd Apelacyjny odrzucił zabezpieczenie uniemożliwiające strajk, wydane na wniosek PLL LOT na podstawie kłamliwych argumentów – napisali na swoim Twitterze działacze związku.

To oznacza, że jeśli strajk w LOT się odbędzie, będzie legalny. Pozostaje teraz kwestia, czy i kiedy pracownicy zdecydują się go przeprowadzić. Jak podaje Radio ZET po rozmowie ze związkowcami, wizja protestu jest jak najbardziej realna, choć raczej nie w te wakacje.

Zarząd LOT-u decyzję sądu poddaje w wątpliwość. – Kwestie legalności referendum strajkowego i ewentualnego strajku pozostają nierozstrzygnięte – oświadczono w komunikacie.

Konflikt w LOT trwa nie od dziś
Przepychanki między związkowcami z LOT a ich kierownictwem nie ustały, a ostatnio wręcz uległy eskalacji. Niedawno puntem spornym były wysokie pensje dla zagranicznych pilotów, które, według związkowców, upodliły naszych polskich. Zarząd linii zapewnił jednak, że pensje w obu przypadkach są równe.


Przypomnijmy, że pracownicy linii przeprowadzili w marcu referendum w sprawie przeprowadzenia strajku. Kiedy okazało się, że większość załogi jest za zaprzestaniem pracy, zarząd spółki zwrócił się do Sądu Okręgowego w Warszawie. Ten zakazał organizacji strajku uznając referendum za nielegalne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.