Ważna decyzja Sądu Apelacyjnego. Wiemy, co ze strajkiem pracowników LOT-u

Sąd Apelacyjny uznał, że strajk pracowników LOT-u jest legalny
Sąd Apelacyjny uznał, że strajk pracowników LOT-u jest legalny fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Strajk w LOT jest legalny – oświadczył Sąd Apelacyjny w odniesieniu do decyzji o zakazie protestu. Kierownictwo linii lotniczych kręci nosem na decyzję, a legalność akcji wciąż poddaje w wątpliwość.

Decyzja Sądu Apelacyjnego daje związkowcom zielone światło na przeprowadzenie strajku.  – Sąd Apelacyjny odrzucił zabezpieczenie uniemożliwiające strajk, wydane na wniosek PLL LOT na podstawie kłamliwych argumentów – napisali na swoim Twitterze działacze związku.

To oznacza, że jeśli strajk w LOT się odbędzie, będzie legalny. Pozostaje teraz kwestia, czy i kiedy pracownicy zdecydują się go przeprowadzić. Jak podaje Radio ZET po rozmowie ze związkowcami, wizja protestu jest jak najbardziej realna, choć raczej nie w te wakacje.

Zarząd LOT-u decyzję sądu poddaje w wątpliwość. – Kwestie legalności referendum strajkowego i ewentualnego strajku pozostają nierozstrzygnięte – oświadczono w komunikacie.

Konflikt w LOT trwa nie od dziś
Przepychanki między związkowcami z LOT a ich kierownictwem nie ustały, a ostatnio wręcz uległy eskalacji. Niedawno puntem spornym były wysokie pensje dla zagranicznych pilotów, które, według związkowców, upodliły naszych polskich. Zarząd linii zapewnił jednak, że pensje w obu przypadkach są równe.


Przypomnijmy, że pracownicy linii przeprowadzili w marcu referendum w sprawie przeprowadzenia strajku. Kiedy okazało się, że większość załogi jest za zaprzestaniem pracy, zarząd spółki zwrócił się do Sądu Okręgowego w Warszawie. Ten zakazał organizacji strajku uznając referendum za nielegalne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.