Czego to ludzie nie wymyślą: te filiżanki powstały z niezwykłego surowca

Filiżanki niemieckiej firmy powstają z masy powstałej z fusów z kawy, odrobiny klejów i drobin drewna.
Filiżanki niemieckiej firmy powstają z masy powstałej z fusów z kawy, odrobiny klejów i drobin drewna. Fot. Kaffeeform / Facebook
Filiżanki tworzone przez berliński start-up Kaffeeform to produkt niezwykły i nic dziwnego, że doczekały się nagrody Red Dot Design Award 2018. Choć formą przypominają zwykłe naczynia do kawy, to same w sobie są... kawą.

Do ich stworzenia projektant Julian Lechner wykorzystał bowiem fusy z kawy. Połączył je z naturalnymi klejami i drobinami drewna, dzięki czemu powstał wyjątkowy – ekologiczny, a zarazem intrygujący formą – surowiec.

Fusy zostały zebrane z berlińskich kawiarni. Przekształcono je w płynny materiał, z którego ostatecznie uformowano filiżanki. Co ciekawe, nie jest to naczynie jednorazowego użytku – filiżanki są na tyle trwałe, że można je umyć i wykorzystać ponownie.

Inna sprawa, że produkty Kaffeeform nie są nazbyt tanie. Cena pojedynczej filiżanki (powstają dwie formy: na potrzeby espresso oraz cappuccino) sięga od 14,90 do 19,90 euro. Kubek do kawy w wersji przypominającej kubki, jakie dostajemy w kawiarniach sieciowych lub na stacjach benzynowych, również kosztuje 14,90. Może jednak gra jest warta świeczki?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.