Tajemniczy koreański inwestor ma chrapkę na polskie miasto. Trwa walka o miliard euro

W Toruniu może powstać nowa fabryka autobusów elektrycznych
W Toruniu może powstać nowa fabryka autobusów elektrycznych fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Koreańscy inwestorzy z branży motoryzacyjnej ostatnio odwiedzili Toruń. Rozważają, czy nie rozwinąć się tam z produkcją elektrycznych autobusów. Polskie miasto jest jedną z możliwych lokalizacji w Europie.

Koreańska firma motoryzacyjna w Toruniu
O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Nowa fabryka elektrycznych autobusów, planowana przez tajemniczego koreańskiego potentata motoryzacyjnego, może być warta nawet miliard euro.

Tajemniczego, bo nikt na razie nie chce zdradzić, o kogo tak właściwie chodzi. Dziennik próbował zasięgnąć informacji w ratuszu, lecz tam „nabrano wody w usta”.

Wiadomo, że zaakceptowano już dwie działki pod inwestycję. Pierwsza, o powierzchni 100 ha, ma być przeznaczone na fabrykę autobusów. A druga, jeszcze większa (320 ha) może być przeznaczona dla kooperantów koreańskiej firmy.

Jak pisaliśmy ostatnio w INNPoland.pl, niedługo w Polsce będą testowane autonomiczne autobusy. Na taki krok zdecydowało się Jaworzno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.