Premier Morawiecki zgodził się na ważne spotkanie. Od tego zależy, czy będą protesty w całej Polsce

Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach.
Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach. fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
To, czy w Polsce odbędą się masowe demonstracje, w dużej mierze zależeć będzie od spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z NSZZ „Solidarność”. Dyskusja będzie dotyczyć podwyżek w państwowej budżetówce, płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego.

Spotkanie premiera Morawieckiego i Solidarności we wtorek
Spotkanie, które może okazać się kluczowe dla uniknięcia protestów, od kilku tygodni inicjował przewodniczący „S” Piotr Duda. Dyskusje mają dotyczyć kwestii finansowych - wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej i płacy minimalnej. Rozmowy odbędą się za zamkniętymi drzwiami w najbliższy wtorek 7 sierpnia o godz. 14:30.

Niektórzy już protestują, niektórzy planują dopiero zacząć. O wyższe płace będą walczyć m. in. policjanci, strażacy, nauczyciele i pracownicy służby zdrowia. Oprócz budżetówki, poszkodowani i bezsilni czują się także rolnicy, którzy już w połowie lipca wyszli na ulicę w ramach protestów.

– Od tego spotkania z panem premierem uzależniamy kolejne nasze kroki, kroki zmierzające do przygotowania wielkiej demonstracji i akcji protestacyjnej. Takie mamy upoważnienie ze strony Komisji Krajowej. Dosyć czekania – zapowiadał niedawno Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.