Premier Morawiecki zgodził się na ważne spotkanie. Od tego zależy, czy będą protesty w całej Polsce

Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach.
Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach. fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
To, czy w Polsce odbędą się masowe demonstracje, w dużej mierze zależeć będzie od spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z NSZZ „Solidarność”. Dyskusja będzie dotyczyć podwyżek w państwowej budżetówce, płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego.

Spotkanie premiera Morawieckiego i Solidarności we wtorek
Spotkanie, które może okazać się kluczowe dla uniknięcia protestów, od kilku tygodni inicjował przewodniczący „S” Piotr Duda. Dyskusje mają dotyczyć kwestii finansowych - wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej i płacy minimalnej. Rozmowy odbędą się za zamkniętymi drzwiami w najbliższy wtorek 7 sierpnia o godz. 14:30.

Niektórzy już protestują, niektórzy planują dopiero zacząć. O wyższe płace będą walczyć m. in. policjanci, strażacy, nauczyciele i pracownicy służby zdrowia. Oprócz budżetówki, poszkodowani i bezsilni czują się także rolnicy, którzy już w połowie lipca wyszli na ulicę w ramach protestów.

– Od tego spotkania z panem premierem uzależniamy kolejne nasze kroki, kroki zmierzające do przygotowania wielkiej demonstracji i akcji protestacyjnej. Takie mamy upoważnienie ze strony Komisji Krajowej. Dosyć czekania – zapowiadał niedawno Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.