Godzina parkowania nawet za 9 zł. Prezydent właśnie podpisał ustawę

Za sprawą nowelizacji ustawy o PPP, samorządy będą mogły podnieść cenę godzinnego parkowania nawet trzykrotnie
Za sprawą nowelizacji ustawy o PPP, samorządy będą mogły podnieść cenę godzinnego parkowania nawet trzykrotnie fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta
Ceny za parkingi w centrach miast wielu doprowadzają do balansowania na granicy furii i rozpaczy. A zapewne będzie jeszcze drożej. Samorządy będą mogły nawet trzykrotne podnieść cenę za godzinny postój w centrach dużych miast. Umożliwi to ustawa, którą podpisał wczoraj prezydent Andrzej Duda.

Chodzi o nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, czyli tzw. PPP. Dzięki niej miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły wprowadzić w ścisłych centrach tzw. śródmiejskie strefy płatnego parkowania.

Od tej chwili opłaty parkingowe będą regulowane nie przez władze centralne, lecz samorządy. Według starych przepisów samorząd nie miał prawa ustalić stawki wyższej niż 3 zł za godzinę. Po zmianach – będzie mógł podbić cenę nawet do 9,45 zł.

Wyższe będą też kary za parkowanie bez ważnego biletu postojowego. Będą mogły wynosiły 10 proc. minimalnego wynagrodzenia. Oznacza to wzrost o 160 zł w porównaniu do poprzedniej stawki.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl. zmiany mają na celu przede wszystkim ograniczenie ruchu samochodów w centrach miast, co z kolei ma doprowadzić do spadku emisji szkodliwych pyłów i spalin i wpłynąć bezpośrednio na poprawę parametrów powietrza.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.