Godzina parkowania nawet za 9 zł. Prezydent właśnie podpisał ustawę

Za sprawą nowelizacji ustawy o PPP, samorządy będą mogły podnieść cenę godzinnego parkowania nawet trzykrotnie
Za sprawą nowelizacji ustawy o PPP, samorządy będą mogły podnieść cenę godzinnego parkowania nawet trzykrotnie fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta
Ceny za parkingi w centrach miast wielu doprowadzają do balansowania na granicy furii i rozpaczy. A zapewne będzie jeszcze drożej. Samorządy będą mogły nawet trzykrotne podnieść cenę za godzinny postój w centrach dużych miast. Umożliwi to ustawa, którą podpisał wczoraj prezydent Andrzej Duda.

Chodzi o nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, czyli tzw. PPP. Dzięki niej miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły wprowadzić w ścisłych centrach tzw. śródmiejskie strefy płatnego parkowania.

Od tej chwili opłaty parkingowe będą regulowane nie przez władze centralne, lecz samorządy. Według starych przepisów samorząd nie miał prawa ustalić stawki wyższej niż 3 zł za godzinę. Po zmianach – będzie mógł podbić cenę nawet do 9,45 zł.

Wyższe będą też kary za parkowanie bez ważnego biletu postojowego. Będą mogły wynosiły 10 proc. minimalnego wynagrodzenia. Oznacza to wzrost o 160 zł w porównaniu do poprzedniej stawki.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl. zmiany mają na celu przede wszystkim ograniczenie ruchu samochodów w centrach miast, co z kolei ma doprowadzić do spadku emisji szkodliwych pyłów i spalin i wpłynąć bezpośrednio na poprawę parametrów powietrza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.