Upały wykończyły lodówki w sklepie Biedronki. Żywność wylądowała w koszu

Z powodu zepsutych lodówek Biedronka musiała zutylizować część żywności
Z powodu zepsutych lodówek Biedronka musiała zutylizować część żywności Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Ekstremalne temperatury na zewnątrz dosięgły nawet lodówek w Biedronce. Jeden z podwarszawskich sklepów musiał zutylizować żywność, która znajdowała się na popsutych przez upał regałach chłodniczych.

Temperaturę o wysokości prawie 17 stopni Celsjusza w niektórych lodówkach w sklepie odkryli dziennikarze portalu Wiadomościhandlowe.pl. Na regałach były przechowywane m.in. gotowe dania i ciasta.

Według standardów bezpieczeństwa żywności, jedzenie w lodówce musi mieć zagwarantowaną temperaturę między 0 a 5 stopni Celsjusza. Wzrost temperatury powyżej tej skali prowadzi m.in. do namnażania bakterii.

Portal zwrócił się do Jeronimo Martins Polska z prośbą o komentarz. Poinformowana o awarii firma zgłosiła problem odpowiednim służbom, a produkty znajdujące się w lodówkach poddała utylizacji.

– Jeszcze raz zwróciliśmy uwagę pracownikom na konieczność przestrzegania obowiązujących w całej sieci Biedronka procedur kontroli w tym zakresie – dodało biuro prasowe JMP.

Przypomnijmy, że sieć Biedronka ostatnimi czasy mocno się rozwija. W INNPoland.pl pisaliśmy o pierwszym outlecie tej marki, jaki Jeronimo Martins otworzył w Poznaniu. Trafią tam niesprzedane produkty z innych sklepów w znacznie niższych cenach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.