Upały wykończyły lodówki w sklepie Biedronki. Żywność wylądowała w koszu

Z powodu zepsutych lodówek Biedronka musiała zutylizować część żywności
Z powodu zepsutych lodówek Biedronka musiała zutylizować część żywności Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Ekstremalne temperatury na zewnątrz dosięgły nawet lodówek w Biedronce. Jeden z podwarszawskich sklepów musiał zutylizować żywność, która znajdowała się na popsutych przez upał regałach chłodniczych.

Temperaturę o wysokości prawie 17 stopni Celsjusza w niektórych lodówkach w sklepie odkryli dziennikarze portalu Wiadomościhandlowe.pl. Na regałach były przechowywane m.in. gotowe dania i ciasta.

Według standardów bezpieczeństwa żywności, jedzenie w lodówce musi mieć zagwarantowaną temperaturę między 0 a 5 stopni Celsjusza. Wzrost temperatury powyżej tej skali prowadzi m.in. do namnażania bakterii.

Portal zwrócił się do Jeronimo Martins Polska z prośbą o komentarz. Poinformowana o awarii firma zgłosiła problem odpowiednim służbom, a produkty znajdujące się w lodówkach poddała utylizacji.

– Jeszcze raz zwróciliśmy uwagę pracownikom na konieczność przestrzegania obowiązujących w całej sieci Biedronka procedur kontroli w tym zakresie – dodało biuro prasowe JMP.

Przypomnijmy, że sieć Biedronka ostatnimi czasy mocno się rozwija. W INNPoland.pl pisaliśmy o pierwszym outlecie tej marki, jaki Jeronimo Martins otworzył w Poznaniu. Trafią tam niesprzedane produkty z innych sklepów w znacznie niższych cenach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.