Wielki strajk w LOT potwierdzony. Dziś zapadną ważne decyzje

Strajk w LOT związkowcy zapowiadają już na wrzesień
Strajk w LOT związkowcy zapowiadają już na wrzesień fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Strajk w LOT ma w końcu dojść do skutku. I to już niedługo, bo we wrześniu - informuje portal money.pl.

Jak podaje portal, związkowcy z PLL LOT mają wziąć dziś udział w formalnym zebraniu dot. strajku. Zostanie na nim podjęta decyzja o konkretnej dacie protestu, który planowany jest na wrzesień. Część związkowców chce przeprowadzić go na tyle łagodnie, by nie szkodzić pasażerom.

Czego żądają związkowcy
Związkowcy za główny powód protestu podają wypowiedziany w 2013 roku regulamin wynagradzania w PLL LOT. Wprowadzone wtedy cięcie kosztów poskutkowało, według związkowców, dużo gorszymi warunkami zatrudnienia obecnie.

Część pracowników wierzy również, że zarząd LOT-u robi im na złość, wprowadzając m.in. kontrole trzeźwości stewardess i pilotów, kupujących alkohol w sklepach bezcłowych na lotnisku. Żądają również przywrócenia do pracy zwolnionej szefowej związku personelu pokładowego.

Jak podaje rmf24, powodów do strajku jest więcej niż w maju, gdy do ostatniej chwili ważyło się uziemienie samolotów. Teraz bardzo prawdopodobne jest, że dojdzie do tego już we wrześniu.

Konflikt w PLL LOT osiągnął apogeum, jak pisaliśmy w INN:Poland. Zaledwie kilka dni temu zarząd naszego narodowego przewoźnika zażądał od firmowych związków zawodowych 1,75 mln zł odszkodowania za zapowiadany w poprzednich miesiącach strajk, który nie doszedł do skutku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.